שכטר ודה סילבה נחתו בישראל: "הכל יצא מפרופורציה"

שני שחקני הפועל ת"א בכדורגל שעוכבו לחקירה בשוודיה נחתו בנתב"ג והתקבלו על ידי בני משפחותיהם. "אני שמח להיות בארץ הקודש", אמר איתי שכטר. חברו, דגלאס דה-סילבה, בחר לשתוק. אוהדים תקפו עיתונאים במקום

זה מאחוריהם: שני שחקני הפועל תל אביב בכדורגל, איתי שכטר ודגלאס דה-סילבה, נחתו אחר הצהריים בתל אביב והתקבלו על ידי בני משפחותיהם. השניים עוכבו לחקירה בשוודיה לאחר שצעירה מקומית התלוננה כי היו מעורבים באונס שלה. "אני שמח להיות בארץ הקודש", אמר שכטר בנתב"ג.

"הכל יצא מפרופורציה", הוסיף שכטר, והבהיר כי מבחינתו כל הפרשה הזו לא הייתה, וכי הוא מסתכל קדימה - ליום ראשון. חברו, דה-סילבה, העדיף שלא לדבר עם העיתונאים.

הוריו של שכטר לא הסתירו את התרגשותם. "זו תחושה של אושר", אמר אביו נחי, שהודה להנהלה ולחברי מועדון הפועל תל אביב על הטיפול בפרשה. דפנה, אמו של שכטר הוסיפה: "זו שמחה גדולה מאוד אני מתרגשת". היא אף הודה לקונסול ישראל בשוודיה ש"ליווה אותנו לכל אורך הדרך, עזר לאיתי שלא מדבר אנגלית ודאג לו לארוחה כשרה, כי איתי, כמו שאתם בטח יודעים, מתחזק".

במקום נרשמה תקרית אלימה: כמה אוהדים בודדים של הפועל תל אביב תקפו עיתונאים שניסו לצלם את שכטר מקרוב. האוהדים סירבו לאפשר להם להתקרב, ואחד הצלמים אף ספג אגרוף בבטנו.

חזרו בלי כתב אישום

הגעתם של שני השחקנים לארץ התאפשרה לאחר שאתמול שוחררו ממעצר בו הוחזקו בשוודיה. הם נחקרו במשך מספר שעות שבסופן הגיע התובע השוודי להחלטה כי אין ראיות להגשת כתב אישום נגדם, ולכן אין מניעה לשחררם.

אתמול נחתו, בלעדיהם, שאר חברי הפועל תל אביב. מאמנם, אלי גוטמן, ניסה להסביר את שהתרחש. "לאחר המשחק ביקשו ממני כמה שחקנים לצאת לשתות משהו", אמר עם נחיתתו בנתב"ג. "היו לנו עוד כמה שעות לפני הטיסה, ולכן אישרתי להם והם יצאו לשתות. בזה זה מתחיל ובזה זה נגמר". עם זאת הוסיף כי "אין ספק שהתקרית מעיבה על הניצחון הגדול".

מרבית שחקני הקבוצה שיצאו מהטרמינל סירבו להתייחס לפרטי הפרשה והעדיפו להתייחס אך ורק למשחק שנערך אתמול בקלישאות. למרות זאת, השחקן אמר וואליד באדיר הסכים לומר כי "הבילוי שלנו היה מאושר על ידי המאמן, ולא יותר מזה".

שותפים לחדר - ולחשדות

הפרשה החלה כאשר שכטר ודה-סילבה עוכבו לחקירה בשוודיה בחשד למעורבות באונס של צעירה מקומית אחרי המשחק של קבוצתם. תחילה הובהר להם כי יישארו במעצר עד יום שני הקרוב לפחות.

על פי הדיווחים משוודיה, דה סילבה היה לחשוד העיקרי במעשים, ושכטר עוכב כי נכח במקום או מפני שהוא שותפו לחדר של דה סילבה. השניים נעצרו בחדר במלון "רדיסון" שחלקו בגטנבורג.

נחי שכטר, אביו של איתי, אמר אתמול לחדשות 2 כי "איתי התקשר אליי ואמר שהיה עם בחורה, אך הוא אינו קשור לעניינים שעכשיו שקושרים בשמו ושהכל יהיה בסדר".

תיעוד: פליקס חלפון - שעות לפני שנורה בת"א

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק