שוודיה: שכטר ודה-סילבה שוחררו ממעצר

שחקני קבוצת הפועל תל-אביב בכדורגל דגלאס דה-סילבה ואיתי שכטר שנעצרו בעיר גטנבורג בחשד לאונס שוחררו ממעצר. לאחר שהתובע בשוודיה גבה מהם עדויות נקבע כי אין ראיות להגשת כתב אישום נגד השניים שישובו לארץ בהקדם. צפו בתמונות משוודיה

שני שחקני הפועל תל-אביב בכדורגל איתי שכטר ודגלאס דה-סילבה שוחררו הערב ממעצר. לאחר שבמשך מספר שעות נגבתה עדותם הגיע התובע השוודי להחלטה כי אין ראיות להגשת כתב אישום נגד השניים ואין מניעה לשחרר אותם. שני השחקנים ינסו לחזור כמה שיותר מהר לישראל.

"לאחר המשחק ביקשו ממני כמה שחקנים לצאת לשתות משהו, היו לנו עוד כמה שעות לפני הטיסה ולכן אישרתי להם והם יצאו לשתות, בזה זה מתחיל ובזה זה נגמר" - כך אמר אחר הצהריים מאמן קבוצת הכדורגל הפועל ת"א אלי גוטמן עם נחיתת הקבוצה בנתב"ג.

גוטמן יצא מהטרמינל והתקבל בקריאות רמות ומחיאות כפיים על ידי עשרות האוהדים במקום. "הפועל ת"א הוא מועדון רציני ואני בטוח שיידע איך לטפל בנושא הזה", הדגיש גוטמן. "אין ספק שהתקרית מעיבה על הניצחון הגדול".

מרבית שחקני הקבוצה שיצאו מהטרמינל סירבו להתייחס לפרטי הפרשה והעדיפו להתייחס אך ורק למשחק שנערך אתמול בקלישאות: "היה משחק גדול", אמר וואליד באדיר. "הצלחנו לצאת מפיגור, עשינו את זה ואני שמח על הניצחון הזה". בניגוד לשאר, באדיר התייחס מעט לפרשה המעיבה על הניצחון ואמר: "הבילוי שלנו היה מאושר על ידי המאמן ולא יותר מזה". הגדיל לעשות גיל ורמוט שהתעקש כי שמחת הניצחון במשק זהה לשמחת הניצחון כמו בכל משחק.

כמה עשרות מאוהדי קבוצת הכדורגל הפועל ת"א הגיעו אחר הצהריים לנמל התעופה בן-גוריון לקבל את פני קבוצתם תחת הצל הכבד שמוטל על ניצחונם נוכח מעצרם של שניים מכדורגלני הקבוצה בשוודיה איתי שכטר ודגלאס דה-סילבה. השניים עוכבו לחקירה בשוודיה בחשד למעורבות באונס של צעירה מקומית וצפויים להישאר במעצר לפחות עד יום שני הקרוב.

"יש עננה גדולה על הניצחון הזה", אומר בוריס מורה ואוהד מושבע של הקבוצה שהגיע לנתב"ג. "אני לא מאמין גדול בתאוריית קונספירציה, אבל שכטר הוא מסורתי ודאגלס בחור טוב וקשה לי להאמין שהם עשו משהו כזה", אמר.

האוהדים שהגיעו לנתב"ג לבושים בצבעי הקבוצה ומחזיקים בלונים. אוהדים אף תלו שלט גדול על מרפסת הטרמינל.

 חשד: מעורבים באונס של צעירה שוודית

בחורה מקומית שפגשו אמש טוענת שנאנסה. השניים עוכבו על-ידי המשטרה בשדה התעופה בגטבורג, ולא המשיכו עם חבריהם לקבוצה שינחתו אחר הצהריים בנמל התעופה בן-גוריון. הפרשה מטילה צל כבד על הניצחון המרשים 3-1 שהשיגה הפועל אמש על קבוצת גטבורג.

לפי הדיווחים, מסתמן כי דה סילבה הוא החשוד העיקרי במעשים ושכטר עוכב כי נכח באירוע, או מפני שהוא שותפו לחדר של דה סילבה. מידע נוסף ובלעדי על הפרשה יפורסם הערב בתכנית "אולפן שישי" ב-20:00.

הקבוצה שיחקה אמש מול קבוצת גטבורג וניצחה 1:3, הישג ספורטיבי יפה לכל הדעות. לא ברור מה בדיוק אירע לאחר המשחק, אך השניים, דה סילבה הברזיאלי ושכטר הישראלי, נעצרו בחדר המלון "רדיסון" שחלקו בגטנבורג.

תחנת המשטרה בה מוחזקים הכדורגלנים, נמצאת במרחק חצי שעת נסיעה משדה התעופה של העיר גטנבורג. לשם אמור להגיע שופט במהלך היום, שישמע את הצדדים. לחדשות 2 נודע כי השחקנים מוחזקים בנפרד, ומחכים לאישור מהמשטרה המקומית לפגוש את עורכי הדין שנשכרו עבורם.

"מה שאני יכול לומר זה שעיכבנו שני שחקני הפועל תל אביב לחקירה", אמר דובר המשטרה המקומית סטפן גוסטבסון. "הם נחקרים בעזרת מתרגם במהלך כל היום. השחקנים לא נעצרו וכרגע אין אישומים ממשיים נגדם. קיבלנו דיווח, אותו אנו חוקרים, והמקרה סווג כ'אונס'".

קונסול ישראל בדרכו לעיר

נחי שכטר, אבי של איתי, אמר לחדשות 2 כי "איתי התקשר אליי הבוקר ואמר שהיה עם בחורה, אך הוא אינו קשור לעניינים שעכשיו שקושרים בשמו ושהכל יהיה בסדר".

שחקני הקבוצה אמורים לנחות בשעות הצהריים בנמל התעופה בן גוריון - ללא שכטר ודה סילבה, איתם נשאר מנהל הקבוצה מורדי דדון. במהלך היום הם יובאו לדיון בהארכת מעצרם, ושם גם ישמעו עורכי הדין ונציגי הקבוצה את האישומים המדויקים.

במשרד החוץ אישרו את הדיווח. "הם נעצרו אתמול ומנהל הקבוצה ועוד אדם או שניים נשארו איתם", אמר לחדשות 2 באינטרנט דובר משרד החוץ, יגאל פלמור. "היום הם אמורים לראות שופט שיחליט האם להאריך את מעצרם". משרד החוץ המליץ לקבוצה לשכור עו"ד מקומי. קונסול ישראל בשבדיה ירון ראובני נמצא בדרכו לעיר.

שכטר כבש את שער השיוויון

במשחק עצמו רשמה הפועל הישג מרשים, לאחר שגברה על השוודים 3:1. גטנבורג עד לא מזמן הוליכה את טבלת הליגה המקומית, ונמצאת בכושר משחק טוב - בניגוד להפועל, שעדיין לא התחילה את העונה בישראל. מרבית משחקני גטבורג אף משחקים בנבחרות שוודיה - הצעירה והבוגרת.

הביתיים הוליכו משער של טוביאס היסן בדקה ה-21', אך עד מהרה חניכיו של אלי גוטמן התעשתו והחלו להכתיב את קצב המשחק. איתי שכטר עצמו, שעדיין מעוכב בשוודיה, כבש את שער השיוויון בדקה ה-73', וסמואל יבואה העלה את האדומים ליתרון חמש דקות מאוחר יותר. ביברס נאתכו השלים את הסנסציה עם שער בדקה ה-95' - עמוק בתוספת הזמן.

2 שחקני הפועל ת"א חשודים באונס בשוודיה

תיעוד: פליקס חלפון - שעות לפני שנורה בת"א

כדורגלן העבר פליקס חלפון נפצע קשה מירי בת"א

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק