תמר זיסקינד: הרשויות בישראל לא עושות מספיק

פרשת החשד לסחר בביציות ברומניה: אמש שוחררו ממעצר הרופאים הישראלים נתן לויט וגניה זיסקינד, אבל עדיין נאסר עליהם לעזוב את רומניה. בתה של זיסקינד, תמר, מלכת היופי לשעבר, תוקפת את הרשויות, שלטענתה השאירו את המשפחה לבד

תמר זיסקינד מנסה שוב ושוב להשיג את אמא שלה, ד"ר גניה זיסקינד, אבל ללא הצלחה. אפילו על המעצר שלה ושל ד"ר לויט ברומניה לפני יומיים בחשד לשיבוש הליכי חקירה היא לא שמעה מגוף ראשון. "גילינו את זה דרך התקשורת, אני לא מאחלת את זה לאף אחד", היא אומרת.

המצב של מלכת היופי לשעבר לא קל. "לדעת שאתה לא יכול לדבר איתם, אין טלפון", היא מתארת. "גם לפנות למישהו אי אפשר. אנחנו לא דוברים רומנית, וברומניה לא דוברים אנגלית". כמעט שבוע וחצי חלף מאז שהתפוצצה הפרשה, ומשפחת זיסקינד נותרה בנקודת ההתחלה.

תמר מספרת שהרשויות בארץ לא נוקפות אצבע כדי לעזור למשפחה מול השלטונות ברומניה. "פנינו להרבה גורמים, למשרד החוץ, לשגרירות, לבית הנשיא", היא מספרת. "עדיין לא קיבלנו תשובה מאף אחד, ואנו מקווים ומתפללים שמישהו יעזור לנו כאן. אנחנו מרגישים שאנחנו לבד בכל הסיפור הזה".

בנה של ד"ר זיסקינד עומד להתחתן

מי שהתגייסו למערכה הם המטופלים של זיסקינד ולויט, שהרגישו צורך לספר כיצד בזכותם הם הגשימו את החלום להביא ילדים לעולם, כשכל שאר המומחים כבר הרימו ידיים. אחד המטופלים, מיקי שחם, מספר: "אנו משפחה בזכותם. אני לא בטוח שאילולא הסיוע שלהם וההבנה והחום, הרגישות והתמיכה היינו מצליחים להביא ילדים בצורה שבה הבאנו".

זיסקינד ולויט שוהים עכשיו בבית של חברים ברומניה, לאחר שבית המשפט החליט לשחרר אותם ממעצר - אך לאסור עליהם לצאת מהמדינה עד שיוחלט האם להגיש נגדם כתב אישום, תהליך שיכול לקחת שבועות הארוכים.

"כל הסיפור הזה תפס אותנו בעיצומן של ההכנות לחתונה של אחי הגדול שתתקיים בתחילת החודש הבא וקשה לי אפילו להעלות על הדעת שאמא שלי שעזרה לכל כך הרבה נשים להפוך לאימהות, שיש מקרה שהיא חס וחלילה לא תהיה בחתונה של הבן שלה", מסכמת תמר.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק