רגעי האושר האחרונים של נעה ז"ל

לידי חדשות 2 הגיע סרטון וידאו משפחתי, בו מצולמת נעה הקטנה עם סביה בחג ראש השנה האחרון. "שנה טובה, שנה טובה", שרה נעה כשהיא שמחה ומחייכת. אביה הועבר היום לשבוע בבית חולים פסיכיאטרי לצורך הסתכלות

רגעים קטנים של שמחה: בסרטון וידאו מצמרר שצולם לפני כמעט שנה ושהגיע לידי חדשות 2, נראית לראשונה הילדה נעה גולדרינג ז"ל כשהיא שמחה ומחויכת ושרה עם סבתה: "שנה טובה" - בניגוד כל-כך מזעזע לאופן האכזרי שבו היא נרצחה.

אביה של נועה ז"ל, אסף גולדרינג, החשוד שחנק אותה למוות, נשלח היום להסתכלות ממושכת בבית חולים פסיכיאטרי שתקבע אם הוא כשיר נפשית לעמוד לדין, זאת כפי שקבע בית המשפט בהארכת מעצרו. גולדרינג ישהה במשך 7 ימים בתנאי הסגר, לאחר שעורך דינו גדי זילברשלג דרש זאת מבית המשפט.

לאחר הגעתו אחר הצהריים לבית החולים הפסיכיאטרי בבאר יעקב, הועבר אסף גולדרינג לבית חולים פסיכיאטרי אחר, בפרדסיה. הסיבה: הרופאים בבאר יעקב לא הסכימו לערוך את הבדיקה כשגולדרינג אזוק באזיקים, זאת לפי נוהל הקיים במקום.

החברים לעבודה: "בזמן האחרון אסף השתנה"

במהלך היום הגיעו כמה מחבריו של גולדרינג מהעבודה ומנהליו האישיים לתת עדות במשטרה. שם הם שפכו מעט אור על אישיותו של האב החשוד ברצח האכזרי של בתו. "הוא פדנט, דייקן, עובד מצטיין שהתקדם במקום העבודה", תיארו לחוקרי המשטרה וגם בשיחה עם חדשות 2.

"בזמן האחרון אסף השתנה ונעשה יותר מסוגר, פחות מחייך ופחות משתף פעולה", הוסיפו. אחד ממנהליו בעבודה בחברה החשמל אמר: "כולנו היינו המומים, לא חשבנו שדבר כזה יכול לקרות".

המשפחה: "נוודא שדמה של נעה לא נשפך לחינם"

"‏אנחנו אבלים כרגע את הרצח הכואב, האכזר והאלים של נעה ואנחנו נמצאים ברגע הקשה ביותר שהמשפחה שלנו ידעה" - כך נמסר אמש ממשפחת הילדה נעה גולדרינג ז"ל, שנרצחה על פי החשד על ידי אביה אסף, בחניקה. את המכתב המרגש מסרה חברת המשפחה במסיבת עיתונאים מיוחדת בירושלים.

"אי אפשר לתאר את ההרגשה של הרצח של נעה היקרה, שנלקחה מאיתנו על לא עוול בכפה, בצורה כל כך אכזרית על ידי אבא שלה, שבצורה אירונית הוא זה שהיה אמור להיות אמון על ביטחונה ושלומה", הדגישו בכאב במכתב.

במכתב סיפרו על נעה. "נעה'לה המתוקה, היפה, החכמה וטובת הלב, שהיו בה רק מעלות טובות, קסם של ילדה, קרן אור ממש, כל הזמן רצתה לעזור לכולם ושימחה את כולם, שחייה נגדעו בידיה מרצח".

"נעה היתה המלאך שלנו, היא עדיין המלאך שלנו, אהבנו אותה, גידלנו אותה, חיבקנו אותה, ניחמנו אותה כשהיא בכתה, אהובה שלנו ועכשיו היא חסרה לנו מאוד מאוד מאוד", כתבו בני המשפחה.
"אנחנו מודים לכל עם ישראל שנמצא איתנו באבל הקשה הזה ואנחנו מודים לכל מי שבא לתמוך ולנחם ושלח את אהבתו אלינו".

בני המשפחה ביקשו מכל עם ישראל להתפלל לעילוי נשמתה של נעה הקטנה. "תודה אמיתית מקרב לב, תודה על העזרה ברגעים הקשים האלה", אמרו בני המשפחה. "בעזרת השם, לאחר השבעה, נאזור כוחות ונוודא שדמה של נעה, הזועק מהאדמה, לא נשפך לחינם.

"אנחנו מבקשים בזמן הקשה הזה מכלל בית ישראל, להעלות תפילות מהלב לעילוי נשמתה של נעה בת ליזה מיכאל, שנרצחה בדם קר, על לא עוול בכפה. בקושי רב עברנו את היום הראשון של השבעה ואנחנו מודים לכולם מראש שמאפשרים לנו להיפרד מנעה באהבה. כרגע, כל מאמצינו מתרכזים בלעזור ולתמוך באחותנו ליזה".

רצח נעה גולדרינג - סיקור מיוחד:

אמה של נעה ספדה לה בדמעות

חקירת המשטרה: "נעה סירבה לממתק - והאבא חנק אותה"

סבתה של נעה: "שיילך לכיסא חשמלי"

אב רצח את בתו וניסה להתאבד

הווידאופדיה: רצח הודיה קדם

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?