הפסיכיאטר שבדק את "האם המרעיבה" שינה את דעתו; הסניגור: זה לא משנה דבר

ד"ר מאיר יעקב וייל שבדק את "האם המרעיבה" וקבע שהיא במצב נפשי תקין ביקש לתקן חלק מחוות דעתו לרעתה. את פרקליטה של האם זה לא מטריד. "וייל הדגיש שהיא אינה מסוכנת לילדיה", אמר לחדשות 2 באינטרנט. וייל כתב: "לא היו בידי הכלים המספיקים להגיע למסקנה זו"

האם חוות הדעת נכונה? האם ה"מרעיבה" (חדשות 2)

האם פרשת "האם המרעיבה" מקבלת תפנית? הפסיכיאטר ד"ר מאיר יעקב וייל שבדק אותה שינה היום את חוות דעתו לרעתה של האם וקובע כעת כי לא בטוח שהיא יכולה לגדל את ילדיה. למרות זאת, פרקליטה של האם הירושלמית לא מתרגש מכך יותר מדי. "ד"ר וייל הדגיש במכתבו שאינו רומז בשום אופן שמרשתי מהווה סכנה כלשהי לילדיה, כך שאין במכתב האמור כדי לפגום בחוות הדעת החד משמעי בעניינה של מרשתי", אמר היום עו"ד דוד הלוי לחדשות 2 באינטרנט.

"מתקבל הרושם שיש ניסיונות חוזרים ונשנים של גורמי המשטרה והתביעה לפגוע בחוות הדעת שלא ענתה על ציפיותיהם", הוסיף עו"ד הלוי. "יצויין כי בית המשפט כבר הביע את דעתו שקשה לקבל את התפנית שעשתה הפרקליטות כלפי חוות הדעת, תוך גלישה להערות על מקצועיותו של הפסיכיאטר וייל".

הסניגור הדגיש כי למרות המכתב המעודכן של הפסיכיאטר, לא חל כל שינוי בתנאי מעצרה של האם החשודה. "היא שוהה כעת עם ילדיה, ומלבד התעסקות תקשורתית מעניינת אין במכתב כדי להוסיף דבר", אמר.

המכתב המלא: "לא היו בידיי הכלים להגיע למסקנה זו"

מכתבו של ד"ר וייל הגיע לידי חדשות 2 באינטרנט ופורסם גם באתר "קצר". "לאחר שבחנתי, בדיעבד, את מכתבי, לא מצאתי בו כל פגם, למעט המשפט, בפרק המסקנות: 'להערכתי המקצועית תוכל הנבדקת להמשיך בביצוע תפקידי הורות כלפי ילדיה כולל ח' ללא כל סכנה'".

במכתב הוא קובע, "לא היו בידי הכלים המספיקים להגיע למסקנה זו. אני מבקש להבהיר לך שאינני רומז בזה שהגברת מ' מהווה סכנה כלשהי לילדיה; מסקנתי היא שעל מנת להעריך את ההיבט הזה של המקרה, צריך הרבה יותר חומר והרבה יותר זמן מאלו שהיו בידי בשבוע שעבר. מלבד המשפט הנ"ל איני מוצא פגם בממצאי האחרים הכלולים בחומר שנמסר לבית המשפט הנכבד".

ד"ר וייל: היא איננה סובלת מתסמונת מינכהאוזן

בשבוע שעבר פורסמה חוות הדעת הפסיכיאטרית המלאה שכתב ד"ר וייל. על פי הפרסום, בדוח נכתב ש"היא אינה חולה פסיכיאטרית, היא אישה נורמטיבית ככל האמהות בקהילתה. לא מצאתי ליקוי נפשי אצלה".

הפסיכיאטר הוסיף: "היא איננה סובלת מתסמונת מינכהאוזן. אין הבדל בינה לבין כל אם אחרת. בשלוש הפגישות שעשיתי אני לא רואה שום בעיה פסיכיאטרית. האישה מעולם לא נבדקה פסיכיאטרית והיא אישה בריאה ככל ההורים".

בהמשך הדוח, מופיע פירוט על עניינו הרפואי של הילד ה"מורעב", ועל מצבו בקצרה, מאז שנולד ועד למעצר אמו. "לאורך הזמן הממושך בו התענה הילד בבתי החולים, הייתה האם מקובלת ומעורבת מאוד בטיפולים", נכתב. "היא בילתה לידו שעות ארוכות וזכתה לאמון מלא של הצוות הרפואי והסיעודי".

הפסיכיאטר סיכם את דבריו במילים: "לפי הערכתי המקצועית תוכל הנבדקת להמשיך בביצוע הורות כלפי כל ילדיה, כולל ח', ללא כל סכנה".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2? 

האם המרעיבה - סיקור מיוחד:

האם המרעיבה מדברת: עשו עליו את כל הניסויים בעולם

המשטרה והפרקליטות: האם תואשם גם בפגיעה וחבלה

בלעדי: כך נראה הילד "המורעב" לפני 4 חודשים

"רחמים על הילד, אל תתנו לה לחזור אליו"

בלעדי: דוח רפואי מעלה חשש שהילד הוכה

מיוחד: ביקור בבית בו שוהה האם המרעיבה

פשרה: האם תישלח למעצר בית 

הוארך ביומיים מעצרה של האם המרעיבה

מה זה בעצם תסמונת מינכהאוזן?