בנו של הרמטכ"ל - כוכב על מגרש הפוטבול

עוד מעט נפתחת ליגת הפוטבול הישראלית, ואחד השחקנים המובילים בליגה הוא איתי אשכנזי - במקרה גם בנו של הרמטכ"ל גבי אשכנזי. בנוסף לייחוס המשפחתי המכובד, אשכנזי הבן מסתמן כשחקן מבטיח למדי. הוא זוכה להתעניינות מצד קולג'ים בארצות הברית, ומסביר שבשבילו הספורט תמיד יישאר תחביב

ייבוא אישי נוסף מארצות הברית: ליגת פוטבול אמריקנית לפי מיטב המסורת צפויה להיפתח בקרוב כאן בישראל. בין הכוכבים הבולטים בליגה נמצא לא אחר - מאשר בנו של הרמטכ"ל גבי אשכנזי.

איתי אשכנזי, בנו של הרמטכ"ל, הוא הרכש החדש של קבוצת "ביג בלו ליונס" הישראלית, בה הוא משחק כקווטרבק. "זה לא פשוט להיות קווטרבק", אומר אשכנזי ג'וניור, "יש עליך המון לחץ, המון דברים רצים לך בו זמנית לנגד עיניך תוך כדי שאתה בלחץ פיזי".

קבוצות פוטבול מתוארות לעתים קרובות ממש כמו יחידה צבאית. אשכנזי, בתפקידו כקווטרבק, משמש כמוח שמאחורי ההתקפה - ומכך ניתן להניח כי מדובר באדם בעל יכולות מנהיגות. למרות ההשוואות הבלתי פוסקות לצבא, אשכנזי הצעיר טוען שמלחמות יש לנו במקומות אחרים, וכאן יש להתעסק בספורט.

"אבא? הוא תומך"

אשכנזי מספר שאביו הרמטכ"ל תומך בתחביב שהפך כמעט למקצוע: "אבא מגיע למשחקים והוא מאוד בעד, אני חושב שמה שטוב לי טוב לו ולהיפך".

ליגת הפוטבול הישראלית שתצא בקרוב לדרך לעונה חדשה, נוסדה על ידי פורום הפוטבול השמח של אתר האינטרנט תפוז. יותר ויותר מתחילים להתנסות במשחק וכבר לא רק אמריקאים מגלים עניין.

מאמנו של אשכנזי, חנן שטרן, מספר שיש לו שילוב תכונות מנצח: "הוא מנהיג והוא גם אחד שיודע איך להקשיב. זה שאביו הוא הרמטכ"ל לא חשוב לי".

איתי הוא קווטרבק מצטיין שאפילו זכה להתעניינות מצד קולג'ים בארצות הברית, אך חשוב לציין שהמשחק בקבוצת הפוטבול הוא רק תחביב לצד המשרה היוקרתית שלו בחברת טכנולוגיה.למרות הכל מבטיח אשכנזי הצעיר שלדברים החשובים - הוא תמיד ימצא זמן.