הורים לילדים בגן של נועה: "היא לא תבוא יותר לגן - היא איננה"

בגן בו למדה נועה בשנה האחרונה הוחלט לספר לילדים בעדינות שחברתם לא תבוא יותר לגן, כדי למנוע מהם להיתקל בתמונתה במקרה בכלי התקשורת. "בעצה אחת עם ההורים סיפרנו לילדים שנועה איננה ולא יותר מזה", אמר האחראי על גן הילדים, "מדובר בילדים קטנים רק בני שנתיים-שלוש"

איך מספרים לילדים בני שלוש שחברתם לגן נרצחה על ידי אביה. איך מסבירים להם שהם לא יראו אותה יותר. מה אומרים להם כשלפתע הם נתקלים בתמונתה באחד העיתונים - בשאלות קשות אלה התחבטו הבוקר האחראים על גן הילדים, בו למדה נועה גולדרינג ז"ל שנרצחה אתמול.

בסופו של דבר, בשל הגיל הצעיר מאוד של הילדים - רק בני שנתיים-שלוש, הוחלט לספק להם כמה שפחות מידע, על מנת שלא ייכנסו לחרדות. "נועה איננה ולא תגיע יותר לגן", סיפרו לילדים בפשטות שלא ממש מתיישבת עם הרצח הכל-כך אכזרי של הילדה.

בשנה האחרונה, לאחר פרידתם של הוריה ומעבר אמה ליזה להתגורר בירושלים, עברה נועה לגן ילדים בתוך מתנ"ס בשכונת מלחה בירושלים. הבוקר הגיעו כל הורי התלמידים לגן למקום לבקשת הגננת ונערכה התייעצות: מה לספר לפעוטות והאם לדבר איתם על הטרגדיה?. מדובר בדילמה קשה, לאור החשש שהילדים יגלו בסופו של דבר שנועה נרצחה מאמצעי התקשורת או ממקור אחר.

"בעצה אחת עם ההורים הסברנו לילדים שנועה איננה ולא יותר מזה", הסביר מנהל המנהל הקהילתי "יובלים", מיכאל בן-אבי שאחראי על הגן. "בכל זאת מדובר בילדים בני שנתיים-שלוש".

הסבתא: "צריך לשים אותו בכיסא חשמלי"

"ליזה חזרה בתשובה. הוא (אסף האב) לא קיבל את הדת. הוא לא קיבל את זה", סיפרה הבוקר מזל נועם - סבתא של נעה.  "הילדה הייתה שבוע פה ושבוע פה". על אסף אמרה: "לא ידעתי שזה יקרה - מים שקטים, שקט לפני הסערה. הופתעתי נורא. אני לא יודעת אם ליזה פחדה ממנו. אהבנו אותו, חיבקנו אותו".

כשנשאלה האם הבחינה לאחרונה בהתנהגות חריגה בבית, ענתה הסבתא: "אמרתי לעצמי שזה יסתדר. הוא השאיר אותה בחושך כשהוא הלך ושאלתי 'מה זה, גסטפו? מה זה, גרמניה?' ההורים שלו גרושים, אמו כנראה עשתה לו אותו דבר".

על נכדתה סיפרה כי נועה הייתה "ילדה חכמה. אין ילדה כזו. היא כתבה מגיל שנתיים. לא ראיתי ילדה כזו טובה. הייתה לה פיכחות, היא הייתה חכמה. אני הרגשתי שהיא ילדה גדולה מגילה. גם בגן אהבו אותה מאוד. אני עדיין לא מאמינה - למה הילדה הייתה צריכה לסבול".

הסבתא דורשת לגזור עונש מוות על חתנה. "צריך לשים אותו בכיסא חשמלי - עין תחת עין", אמרה. "למה הוא לקח לה את החיים? שייקחו לו חזרה. אני רוצה שייקחו ממנו את החיים כמו שהוא לקח. רק כיסא חשמלי.

מעצרו של האב הוארך ב-10 ימים

אסף גולדרינג, אביה של נועה ז"ל שנקברה היום בבית העלמין גבעת שאול בירושלים ושהודה ברציחתה, יישאר במעצר עוד 10 ימים - כך קבע בצהריים בית משפט השלום ברמלה. השופט הורה שגולדרינג יעבור בדיקה פסיכיאטרית על ידי הפסיכיאטר המחוזי.

פרקליטו של האב, עו"ד גדי זילברשלג, כעס במהלך הדיון ואמר כי מפקד מחוז מרכז של המשטרה ניסים מור אמר יותר בראיונות בתקשורת מאשר נציג המשטרה בדיון. ואילו נציג המשטרה טען בדיון כי ישנה סכנת הימלטות מהדין של האב.

נציג המשטרה גם פסל חשד לבעיה נפשית של גולדרינג, אך טען כי הוא תקף מספר שוטרים במהלך ניסיון ההתאבדות השני שלו. אבל פרקליטו של האב לא קיבל זאת. "מדובר במעשה של טירוף", אמר עו"ד זילברשלג. "כאשר יש פער כה גדול בין אופי האדם למעשיו, זה דורש בחינה נפשית". עורך הדין ביקש לערוך בדיקה פסיכיאטרית לאב. גולדרינג כבר עבר הלילה בדיקה פסיכיאטרית קצרה, שקבעה כי הוא כשיר לעמוד במעצר.

נועה הקטנה הובאה למנוחת עולמים

גופתה של נועה ז"ל הועברה הבוקר בשעה 06:00 לנתיחה במכון לרפואה משפטית, שם נותחה. החוקרים בודקים האם עברה הפעוטה גם בעבר מקרי התעללות מצד אביה. שעות ספורות מאוחר יותר היא הובאה למנוחת בירושלים, שם התגוררה עם אמה.

במקביל פונה הבוקר האב אסף לבית החולים מאיר בכפר סבא, לאחר שחש ברע בבית המעצר הדרים שבשרון. עם יציאתו, נראה לראשונה האב בוכה אל מול המצלמות. הוא לא היה מוכן לומר דבר.

רצח הילדה נועה - סיקור מיוחד:

מעצרו של האב החשוד ברצח הוארך ב-10 ימים

חקירת המשטרה: "נועה סירבה לממתק - והאבא חנק אותה"

סבתה של נועה: "שיילך לכיסא חשמלי"

הדיווח הראשוני: אב רצח את בתו וניסה להתאבד

תזכורת - הווידאופדיה: רצח הודיה קדם

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?