סבתא של נועה: כיסא חשמלי לאב

מזל נועם עדיין לא מאמינה שאיבדה את נכדתה בגלל טירוף של אביה. "מה זה - גסטפו?", היא שואלת את עצמה על היחס של האב אסף לבתו בזמן האחרון. "הוא לקח את החיים - שייקחו לו בחזרה"

"אני ערכתי שולחן כשזה נודע לי", סיפרה היום סבתה של נועה ז"ל, מזל נועם - אמה של ליזה, על הרגע בו שמעה שנכדתה נרצחה על ידי אביה. "הבת השנייה הגיעה מרעננה, מזגתי בדיוק אוכל לבעלה. אחר כך כל הכתבים הגיעו, אני צרחתי, וכל הסיפור נודע". נועה בת השלוש וחצי הובאה היום למנוחות בירושלים.

בריאיון לקול ישראל הוסיפה הסבתא בכאב: "ליזה חזרה בתשובה. הוא (אסף האב) לא קיבל את הדת. הוא לא קיבל את זה. הילדה הייתה שבוע פה ושבוע פה". על אסף אמרה: "לא ידעתי שזה יקרה - מים שקטים, שקט לפני הסערה. הופתעתי נורא. אני לא יודעת אם ליזה פחדה ממנו. אהבנו אותו, חיבקנו אותו".

כשנשאלה האם הבחינה לאחרונה בהתנהגות חריגה בבית, ענתה הסבתא: "אמרתי לעצמי שזה יסתדר. הוא השאיר אותה בחושך כשהוא הלך ושאלתי 'מה זה, גסטפו? מה זה, גרמניה?' ההורים שלו גרושים, אמו כנראה עשתה לו אותו דבר".

"אין ילדה כזו"

על נכדתה סיפרה כי נועה הייתה "ילדה חכמה. אין ילדה כזו. היא כתבה מגיל שנתיים. לא ראיתי ילדה כזו טובה. הייתה לה פיכחות, היא הייתה חכמה. אני הרגשתי שהיא ילדה גדולה מגילה. גם בגן אהבו אותה מאוד. אני עדיין לא מאמינה - למה הילדה הייתה צריכה לסבול".

הסבתא דורשת לגזור עונש מוות על חתנה. "צריך לשים אותו בכיסא חשמלי - עין תחת עין", אמרה. "למה הוא לקח לה את החיים? שייקחו לו חזרה. אני רוצה שייקחו ממנו את החיים כמו שהוא לקח. רק כעסא חשמלי. שיחשוב פעמיים לפני שעושה את הדברים האלו". על מצבה של בתה סיפרה: "בתי תשתגע. היא עכשיו אצל אחותה. אני לא יודעת מה מצבה, היא כל כך עדינה".

איש מחשבים שחזר לבית ילדותו

אסף גולדרינג, בן 33, הוא בנם הבכור של דוד ועירית. בגיל צעיר עבר עם עוד שלושה אחים למושב בצרה בשרון. על פי הפרסום בעיתון "ישראל היום", בצה"ל עבר גולדרינג קורס קצינים של חיל המודיעין, ואז עשה הסבה למרכז המחשבים ומערכות המידע (ממר"ם). בהמשך עבד במחלקת המחשבים של חברת החשמל בתל אביב.

אסף וליזה, אמה של נועה, היו נשואים במשך ארבע שנים וחצי ונפרדו רק לפני כחודש. ליזה חזרה בתשובה ועברה לגור בירושלים. אסף התגורר לאחרונה לבדו בבית ילדותו במושב. אמו גרה גם היא בבצרה, בבית אחר. אחיו של אסף, יואב גולדרינג, מכהן כחבר מועצת העיר תל אביב מטעם מפלגת "עיר לכולנו".

גופתה של נועה ז"ל נותחה

גופתה של נועה גולדרינג הועברה הבוקר בשעה 06:00 לנתיחה במכון לרפואה משפטית, שם נותחה. החוקרים ניסו לבדוק האם עברה הפעוטה גם בעבר מקרי התעללות מצד אביה.

במקביל פונה הבוקר האב, אסף גולדרינג, לבית החולים מאיר בכפר סבא בשל מצבו הרפואי. מאוחר יותר יצא מבית החולים והועבר להמשך חקירה. עם יציאתו, נראה לראשונה האב בוכה אל מול המצלמות. הוא לא היה מוכן לומר דבר.

הווידאופדיה: רצח הודיה קדם 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?