שוב עימותים בי-ם: החרדים יצאו לרחובות

המאבק סביב פתיחת החניונים בשבת בבירה התחדש אחר הצהריים, עם יציאתם של מאות חרדים להפגין באזור רחוב שבטי ישראל. כוחות משטרה גדולים נמצאים במקום ומנסים להרגיע את הרוחות. נזק נגרם למכוניות מאבנים שיודו לעברם, אך עד כה לא היו נפגעים

מחאת החרדים על פתיחת החניון (ארכיון) (חדשות 2)

החרדים חידשו את "מלחמת השבת": מאות אברכים חידשו את ההפגנות בבירה ויצאו בשבת אחר הצהריים לרחובות, במחאה על פתיחת חניון קרתא בעיר.

כוחות משטרה גדולים הגיעו לאזור ההפגנה, ברחוב שבטי ישראל בעיר. במקום נרשמו עימותים קלים עם המשטרה, אך לא נרשמו אירועי אלימות מיוחדים, ודאי ביחס להפגנות האלימות שהורגלנו אליהם בשבועות האחרונים. המפגינים יידו אבנים על כלי רכב החולפים בכביש. איש לא נפגע, אולם נזק נגרם לכמה מכלי הרכב שעברו במקום.

עדיין לא נמצא פיתרון למשבר החניונים בבירה

כבר למעלה מחודש ימים חלף מאז התעוררו המהומות בקרב העדה החרדית, בעקבות החלטת ראש העיר ניר ברקת לפתוח את החניון בשבת. גם לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים הורה לפתוח את חניון קרתא במקום את חניון ספרא, הרחוב החרדי לא קיבל את עסקת הפשרה, והתגייס בכל הכוח נגד ההחלטה.

בית המשפט נימק אז את ההחלטה בכך שפתיחת החניון תועיל לכולם. "בהינתן שהפיתרון המוצע בפתיחת חניון קרתא הינו לטובת כלל הציבור בירושלים ואמור לתת מענה לעמדת ציבורים שונים בעיר, ולהביא לרגיעה ביחסים שבין אותם ציבורים" כתב השופט יוסף שפירא בהחלטה. "הגעתי למסקנה כי אכן יש מקום ליתן הוראות לכונס הרשמי ולמנהל המיוחד, לפתוח ולהפעיל את החניון גם בשבתות חגים ומועדים בהתאם לתנאים המוקדמים המופיעים בהודעה, וכך אני מורה".

עוד באותו הנושא:

מלחמת השבת של החרדים חוזרת

אלפי חרדים התפרעו בירושלים

י-ם: הפגנות על פתיחת חניון בשבת