סוף שבוע בכבישי הצפון: 50 נהגים שיכורים

סופי השבוע בדרך כלל מלאי עבודה עבור שוטרי משטרת התנועה, אולם סוף השבוע הזה שבר שיא של ממש. לא פחות מ-50 נהגים שיכורים נתפסו בכבישי הצפון במהלך השישי-שבת, כשאחד מהם הגדיל לעשות כשנהג בשכרות וללא רשיון נהיגה, וכשנקרא ע"י השוטרים לעצור - יצא מהרכב וניסה לברוח בריצה

הרבה עבודה למשטרת התנועה בצפון (חדשות 2)

במשטרת ישראל רגילים לבלות את סופי השבוע במרדף אחר נהגים שיכורים, אולם מה שאירע בשישי-שבת הזה בכבישי הצפון - הוא בגדר שיא של ממש: בפעילות משטרת התנועה הארצית צפון נתפסו עד כה למעלה מ-50 שיכורים, אשר סיכנו באופן ממשי את עצמם ואת הנוסעים סביבם. 

תושב נצרת בן 32 נתפס אמש בשעה 03:30 כשהוא נוהג במהירות של 173 קמ"ש בכביש 70 סמוך ליקנעם. הנהג נעצר ובבדיקת "ינשוף" נמצאה בדמו רמת אלכוהול גבוהה בהרבה מהמותר.

נהג שיכור, בלי רישיון - וברח מהניידת

שעתיים קודם לכן נעצר בכביש חיפה-ת"א הישן נהג חדש, תושב דליית אל-כרמל בן 19, כשברכבו מספר נוסעים מעל המותר ואף הוא נמצא שיכור. אולם שיאן סוף השבוע הוא כנראה תושב אום אל-פחם בן 35, שנקרא על ידי ניידת של משטרת התנועה לעצור לאחר שנסע בפראות סמוך לקריית אתא.

הנהג ניסה לברוח מהניידת, בהתחלה בנסיעה מהירה ברכב ולאחר מכן גם רגלית. לאחר שהשיגו אותו השוטרים ועצרו אותו, התברר שהוא שיכור כלוט, ויתרה מזאת - הוא מעולם לא הוציא רישיון נהיגה. כלי רכבם של הנהגים השיכורים הוחרמו ורשיונות הנהיגה שלהם נשללו לתקופה של חודש באופן מיידי. בהמשך הם יזומנו למשפט בבית הדין לתעבורה.

הרוג ושלושה פצועים בתאונות בסוף השבוע

גם תאונות קטלניות יותר התרחשו בכבישי ישראל בסוף השבוע. בתאונת דרכים שאירעה לפנות בוקר סמוך ליישוב דבוריה שבגליל, נפצעו שלושה בני אדם קשה ועוד אחד במצב בינוני. מסיבה שעדיין אינה ברורה איבד נהג הרכב את השליטה על המכונית, והתהפך. מחקירת המשטרה עולה כי הצעיר שנהג הרכב היה בשלילת רישיון.

חקירת המשטרה לאחר התאונה העלתה כי רישיונו של נהג הרכב, בן 21, היה בפסילה מנהלתית. רישיונו של הצעיר נפסל ל-60 יום, לאחר שהיה מעורב בתאונת דרכים בחודש יוני בה הוא ואדם נוסף נפצעו.

תאונת הדרכים הקטלנית אירעה בשביל עפר המחבר בין היישובים דבוריה ואסכל שבגליל התחתון. הרכב בו נסעו הארבעה איבד שליטה והתהפך מספר פעמים. למקום הגיעו צוותי מד"א והעניקו לפצועים טיפול רפואי במקום.

מוות במהלך טיול

מסוק פינוי הגיע לזירת התאונה ופינה שניים מהפצועים לבית החולים רמב"ם שבחיפה. שני הפצועים הנוספים פונו לבית החולים "העמק" בעפולה. בתאונה נוספת בתוך היישוב דבוריה נפצע אדם במצב בינוני כתוצאה מהתנגשות. הפצוע פונה על ידי צוות מד"א לקבלת טיפול רפואי.

בשעות הבוקר בתאונת דרכים נוספת, נהרג רוכב אופנוע בן 30 ממרכז הארץ. בתאונת דרכים שאירעה בגליל העליון, התנגש הרוכב במהלך הנסיעה במעקה בטיחות, ונהרג במקום.

התאונה התרחשה בזמן נסיעה משותפת של מספר אופנועים סמוך לקיבוץ מלכיה.  אחד הרוכבים סטה מהדרך מסיבה שאינה ברורה, והתנגש במעקה הבטיחות. צוותי מד"א שהגיעו למקום התאונה ביצעו בו פעולות החייאה, אך מותו נקבע במקום.