שני פצועים בפיצוץ מכל כלור בצפון

בן 50 נפצע קשה ובן 20 נפצע בינוני בהתפוצצות מכל כלור במטעים של שדה אילן שבגליל התחתון. השניים ערבבו, ככל הנראה, את הכלור עם חומצה - מה שגרם לתגובה כימית שתוצאתה הפיצוץ. הנהג שהביא את המכלים נחקר בחשד שהוביל את החומר המסוכן ברשלנות

גבר בן כ-50 נפצע באורח קשה ואדם נוסף בן 20 נפצע בינוני בהתפוצצות מכל כלור במטעי היישוב שדה אילן בגליל התחתון, סמוך לצומת גולני. השניים, חקלאים שעבדו במטע הזיתים, פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי חולים. הפצוע קשה פונה כשהוא מונשם עם פגיעת חזה, והפצוע בינוני, תושב אחד הכפרים באזור, פונה עם חבלות בפנים.

כוחות הכיבוי, המשטרה ואיכות הסביבה הגיעו למקום כדי לחקור את האירוע. מבדיקה ראשונית עולה כי השניים ערבבו במכל הכלור חומצה זרחתית. התגובה הכימית בין שני החומרים היא, כנראה, מה שהביא לפיצוץ.

בשירותי כיבוי האש בתחנת טבריה סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי המכל שהתפוצץ הכיל כ-1,500 ליטר של כלור. נהג המשאית שהביא את מכלי הכלור, תושב הכפר מע'ר בן 31 נעצר בחשד להעברת החומר ברשלנות.

אילת: 101 בני אדם נפגעו משאיפת כלור

בחודש פברואר האחרון פונה מלון "קלאב הוטל" באילת בשל התפזרות של כלור באוויר. 101 בני אדם נפגעו אז באורח קל משאיפת אדי הכלור. מעטים מהם נפגעו באורח קל עד בינוני. האורחים והעובדים שנפגעו פונו לבית החולים יוספטל בעיר לקבלת טיפול רפואי.

האירוע החל לאחר שאורחי המלון החלו להתלונן על צריבות בעיניים. למקום הוזעקו צוותים רבים של כיבוי אש, מד"א והמשטרה. "מדובר כנראה בטעות אנוש", הסביר שחר, קצין כבאות ודובר איגוד כיבוי אש אילת שהגיע למקום. "עובד ערבב שני חומרים במכונה, נוצרה ריאקציה כימית וענן כיסה את האזור. המלון פונה".

למקום הוזעק צוות יחידת חומרים מסוכנים, שיחד עם גורמי ההצלה קיים התייעצות לגבי הדרכים לפיזור ענן העשן השחור שהיתמר מעל המלון. צוותי מד"א שהגיעו למקום טיפלו בעשרות פצועים קל. רובם סבלו מקוצר נשימה.