הפעוטה שנפלה לבור הובאה למנוחות

מאות בני אדם ליוו הלילה את רחלי סופר ז"ל בת ה-3, שנהרגה בתאונה מחרידה בגן ציבורי, בדרכה האחרונה. אביה בנימין הקריא בהלוויה הספד קורע לב ופרץ בבכי. הצעיר שקפץ להציל את רחלי מהבור עדיין מאושפז במצב קשה מאד בבית החולים

בנימין ובת שבע, עולים חדשים מארצות הברית, הגיעו לרמת אשכול רק לפני כשבועיים - וכבר הערב קברו את בתם הקטנה, רחלי. הפעוטה בת ה-3 נפלה מוקדם יותר היום לבור בעומק 4 מטרים סמוך לגן בו שיחקה, ונחנקה למוות מגזים רעילים בבור.

מאות בני אדם ליוו את רחלי ז"ל בדרכה האחרונה, המיותרת כל כך, הלילה בהר המנוחות בירושלים. שיירת ההלוויה, בראשות הרב נתן צבי פינקל ראש ישיבת מיר, יצאה מבית הלוויות שמגר לבית העלמין בהר המנוחות. בבכי קורע לב, הספיד אביה של הילדה את האבידה הקשה והפתאומית.

בגן המשחקים בו נהרגה, שהתה רחלי ז"ל עם שמרטפית בת 17 - שפונתה לקבלת טיפול רפואי במחלקת טראומה באחד מבתי החולים בעיר, לאחר האירוע הטרגי. מהצעירה נגבתה עדות והיא שבה לביתה כשהיא נסערת ביותר.

האברך שזינק לבור להציל את רחלי, לאחר ששמע את זעקותיה בתוך הבור, ונפצע אנוש בעצמו - עדיין מאושפז בטיפול נמרץ במצב קשה מאד בבית החולים הדסה עין כרם.

500 מטר בסמוך לאסון - בור נוסף

מוקדם יותר פרסמנו כאן בחדשות 2 באינטרנט כי התגלה בור דומה, כמעט זהה, פתוח, במרחק של 500 מטרים בלבד ממקום האסון.

עומקו של הבור הנוסף, ברחוב פארן בשכונה, כמו הבור בו אירע האסון - הוא כארבעה מטרים והוא פתוח לרווחה כמזמין את האסון הבא. מלבד סכנת הנפילה, קיים החשד הסביר כי גם בבור זה מצבור גזים רעילים, אותו מצבור שהביא למותה של הילדה ולפציעתו האנושה של אזרח נוסף.

הבור הנוסף, גם כן כמו הבור בו אירע האסון, ניצב בסמוך מאוד לגן משחקים - פארק גדול אף יותר מגן המשחקים ליד מקום האסון. בשעה שהגענו לצלם את הבור הנוסף, שיחקו עשרות ילדים במרחק של כמה מטרים בודדים ממנו. סמוך מאוד לבור גם ניצב בית הכנסת השכונתי "בית יעקב", כך שלא חסרים מבוגרים וילדים שחולפים לידו.

תושבת האיזור שהובילה אותנו למקום, סיפרה כי הבור פתוח לרווחה כבר תקופה ארוכה. תושבים אחרים סיפרו כי גם על בור זה הועברה פנייה לעירייה. "חבל שרק שקורים מקרי מוות, נזכרים להתעורר", אמרה האזרחית.

מעיריית ירושלים נמסר כי העניין הובא לידיעתם לראשונה על ידי חדשות 2 באינטרנט, וכי הם מבטיחים לטפל במפגע במהירות המירבית.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?