מחאה נגד הדסה: ילדים עם טלאי צהוב

ילדי הזרם החרדי "נטורי קרתא" יצאו הערב לצעדת מחאה בעקבות פרשת "האם המרעיבה", כשהם עונדים טלאי צהוב על חולצותיהם. "התחושה שלנו כיהודים חרדים היא לא רחוקה ממה שחשו היהודים שם", אמר אחד מראשי נטורי קרתא

ילד בטלאי צהוב, היום בהפגנה (אתר "חרדים")

בזרם החרדי האנטי-ציוני נטורי קרתא כבר עוררו הרבה פרובוקציות, אבל הפעם מדובר בשיא חדש: מאות מילדי העדה יצאו הערב לצעדה כנגד בית החולים "הדסה", כשהם ענודים בטלאי צהוב - זאת לאות מחאה על פרשת "האם המרעיבה".

אתר "חרדים" דיווח כי מארגני התהלוכה הזמינו אוטובוסים עבור הילדים, שהתאספו בשכונת מאה שערים. משם הם יצאו לתפילה לרפואת הילד המורעב לכאורה, וכעת מועדות פניהם לפי הדיווח לעבר ביתו של אחד מבכירי הדסה או לבית החולים עצמו.

"ההפגנה באה לומר שאנחנו החרדים איננו שפני ניסיון בידיים של בית החולים הדסה", אמר לאתר "חרדים" הרב משה הירש, מראשי נטורי קרתא בירושלים. "אנחנו הולכים להראות לכל העולם שלא נשתוק".

"מרגישים כמו היהודים שם"

הרב הירש הוסיף, "ברור מעל לכל ספק שבית החולים הדסה לא הצליח למצוא את הבעיות של הילד, והבין שהוא בבעיה, ולכן טפל עלילת שווא על האישה הצדקנית, ברשעות ואכזריות שאין כדוגמתה".

האם בנטורי קרתא חושבים שמותר להשתמש בסמלי שואה ונאצים במאבק נגד הדסה עין כרם? מסתבר שכן. הרב הירש טוען, כי "התחושה שלנו כיהודים חרדים היא לא רחוקה ממה שחשו היהודים שם".