דורס הקופאית: הבן של רב העיר חדרה

בית המשפט העליון התיר לפרסם את פרטיו של האברך שהואשם בדריסת קופאית אתיופית. שמו של האברך הדורס הוא איתמר ביטון, ואביו הוא הרב הראשי של העיר חדרה, הרב שמעון ביטון - איש תנועת ש"ס. ביטון הצעיר, כזכור, זוכה בפסק דין מעורר מחלוקת של השופט דרורי

פרשיית האברך שדרס את הקופאית אך לא הורשע הסעירה מדינה שלמה. איך יכול להיות שהנהג לא שילם על מעשיו על אף שתועד במצלמות? היום התיר בית המשפט העליון לפרסם את זהותו של "האברך הדורס".

שמו של דורס הקופאית האתיופית הוא איתמר ביטון. הפרט המעניין יותר הוא, כי מדובר בבנו של של הרב הראשי של העיר חדרה, ואיש ש"ס - הרב שמעון ביטון. זהותו יכולה אולי להסביר קצת את ההתגייסות שלה זכה מנציגי ציבור, והלחץ שהוטל בנושא על השופט משה דרורי. כך למשל, אפילו השר אלי ישי שלח מכתב לשופט ובו המליץ שלא להרשיעו.

בין היתר נטען, כי אי הרשעתו של ביטון נבעה מחוסר רצון "לחבל" בעתידו התורני. כמו כן הועלתה האפשרות כי אי ההרשעה נבעה גם ממוצאה האתיופי של הנדרסת.

השופט עצמו תירץ את פסיקתו בהתנצלות "המרגשת" של הדורס. "מעמד ההתנצלות ובקשת הסליחה של הנאשם, והיענותה של המתלוננת לבקשתו באומרה כי היא סולחת לו, כמו האל", כתב השופט. "בעייני זה רגע ייחודי, אפוף הוד ושגב שמעטים מאוד כמותו היו באולמות בית המשפט".

הויכוח ב"שוקניון" שהוביל לדריסה

בסרטון מצלמת האבטחה נראה ויכוח בן נהג סובארו אדומה לבין קופאית בחניון ה"שוקניון" בירושלים. הנהג היה דקות ספורות בחניון ולכן סירב לשלם. אחרי ויכוח עם הקופאית הוא ניסה לברוח, נצמד למכונית אחרת ועבר יחד איתה את המחסום.

הקופאית טילפנה לממונה עליה, התעקשה וחסמה את דרכו של הנהג. הוא התחיל לנסוע ופגע בקופאית כשהיא על מכסה המנוע של המכונית. מה שהמצלמות לא קלטו: הקופאית נפלה על הקרקע, נחבלה בראשה ופונתה לבית החולים.

הפרקליטות גיבשה כתב אישום חמור נגד הנהג. הסעיפים: תקיפה שגורמת חבלה חמורה והפקרה לאחר פגיעה. התיק הוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים. אלא שלמרבה התדהמה החליט השופט משה דרורי שלא להרשיע את הנאשם בתיק, למרות שקבע שהוא עבר את העבירות המיוחסות לו.

"הרגע שאני הכי מצטערת בחיים שלי שעמדתי מולו", סיפרה הקופאית נגה זוריאש בריאיון לחדשות 2. "כשהוא התחיל לנסוע צעקתי לו, אמרתי לו: 'די, תפסיק, אני רוצה לזוז. והוא לא מקשיב לי, הוא המשיך לנסוע".
 
זוריאש ראתה היטב את פניו של החרדי שפגע בה. "אני לא אשכח את המבט הזה", היא משחזרת. "את הפרצוף שלו. אני רוצה לשכוח, אני רוצה שהסיפור הזה ייגמר. היה מספיק לי אם הוא היה יורד מהאוטו, מזיז אותי. לא תיארתי לעצמי שהבן אדם יעשה את מה שהוא עשה. לא חשבתי".

תיעוד הדריסה בחניון בירושלים

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?