הילד "המורעב" נשאר בינתיים בהדסה

בניגוד לפירסומים, אין כל סיכום על העברתו של הילד בן ה-3 וחצי לביה"ח תל השומר - כך עולה הבוקר מהודעה שהוציאו בבית החולים הדסה עין-כרם שם מאושפז הפעוט. "הידיעות המתפרסמות בתקשורת בדבר החלטה כביכול על מעברו של הילד מהדסה לבית חולים אחר מצוצות מהאצבע ", נמסר

בבית החולים הדסה עין כרם מכחישים הבוקר את הדיווחים לפיהם הפעוט ה"מורעב" בן ה-3 וחצי מירושלים יועבר לקבלת טיפול רפואי במרכז הרפואי שיבא תל-השומר "על מנת להחזיר יחסי אמון שנסדקו בין המטפלים לבין המשפחה".

ה"ידיעות המתפרסמות בכמה מכלי התקשורת בדבר החלטה כביכול על מעברו של הילד מהדסה לבית חולים אחר מצוצות מהאצבע ואין להן על מה להסתמך", נמסר הבוקר מבית החולים הדסה עין כרם. "הדסה לא סיכמה על כך עם איש ולא עמדה בקשר עם שום בית חולים אחר בעניין זה".

מנהל בית החולים שיבא פרופסר זאב רוטשטיין אמר הבוקר לתכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל כי רופא אכן פנה בהצעה לביה"ח - אולם הצוות שנפגש איתו לא ידע כי הוא נציג מטעם החרדים. "אנחנו בתל השומר, כולל אותי, חשבנו בטעות שהוא מייצג את הדסה בירושלים. אבל הבוקר התברר לנו שהרופא בכלל מוולפסון, והוא נציג העדה החרדית. אנו מכים על חטא והקהילה הרפואית מרגישה מאוד לא טוב עם המקרה".

משיבא נמסר כי אם בסופו של דבר יוחלט להעביר את הפעוט לבית החולים, הם יטפלו בו כמובן, כחלק משיתוף פעולה עם בתי החולים בארץ.

אך ייתכן וכלל לא יהיה צורך בהעברת הילד למוסד רפואי אחר. אמש עדכן בית החולים בירושלים כי חל שיפור ניכר במצבו הפעוט וייתכן שהוא ישוחרר בקרוב לביתו. הילד, כך מספרים בבית החולים, כבר מדבר, הולך, רץ ואוכל, וכל זאת לאחר עלייה משמעותית במשקלו.

במקביל, אתר "חרדים" דיווח אמש כי בפגישה חשאית בברוקלין שבניו יורק הוחלט על אפשרות שקבוצת חרדים תרכוש את בית החולים "ביקור חולים" בירושלים. זאת כפתרון למצב אפשרי שבו ויימשכו החיכוכים בין בית החולים הדסה עין כרם לציבור החרדי בבירה.

משבר חובק עולם

במהלך הפגישה של בכירי הפלג הקיצוני בארצות הברית שמעו הנוכחים סקירה מקיפה על פרשת "האם המרעיבה". לאחר מכן החליטו המשתתפים כי אם בית החולים הדסה עין כרם, לא יחדל, לדבריהם, להתנכל ולרדוף את הציבור החרדי בירושלים, יירכש לאלתר בית החולים ביקור חולים הממוקם בסמיכות לשכונות החרדיות בירושלים.

עוד על פי התוכנית מבטיחים בחסידות לגייס את מיטב הרופאים בעולם לבית החולים ביקור חולים. על פי התכנית, בית החולים יקבל צביון חרדי ויהיה לו ועד רבנים מיוחד שישמור על הצביון המיוחד ועל כל כללי ההלכה בעידן המודרני.

בית החולים ביקור חולים נקלע בתקופה האחרונה למשבר כספי חמור עקב עזיבתו את הארץ של בעל בית החולים, האוליגרך ארקדי גיידמאק, שהודיע על מכירת בית החולים למרבה במחיר.