הווידאופדיה על גלעד שליט הוקרנה במפגש בין אביו לנערים בריטיים

מפגש מיוחד ומרגש נערך בין אביו של החייל החטוף גלעד שליט לבני נוער מבריטניה שהגיעו לארץ במסגרת תחרויות "המכביה הצעירה". באירוע הוקרנה הווידיאופדיה של חדשות 2 באינטרנט על שליט המספרת את סיפורו. אחד המשתתפים: "אח שלי משרת בצבא הבריטי באפגניסטן והשיחה הזאת העציבה אותי, אבל גם נתנה מוטיבציה"

נעם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט, חשף אמש במפגש עם מאות בני נוער מבריטניה שהגיעו לארץ במסגרת "המכביה הצעירה", כי ניסה ליצור אישית קשר עם גורמים בכירים בחמאס. שליט הוסיף כי הגורמים הבכירים סירבו להיפגש איתו.

במפגש שהתקיים במלון רג'ינסי בירושלים סיפר אביו של שליט על הייסורים שעוברת המשפחה מאז נחטף גלעד לפני יותר משלוש שנים. האירוע המרגש נפתח בהקרנת הווידאופדיה של חדשות 2 באינטרנט על גלעד שליט. לכבוד המפגש הזה תורגמה במיוחד הווידיאופדיה לאנגלית.

בהמשך הערב התייחס נועם שליט לגיוס הקרוב של אחותו הצעירה של גלעד. "בתנו מתגייסת בקרוב, והאירוע הזה, כמובן, מלווה בהרבה חשש, אבל בתי הביעה את רצונה לשרת ואנחנו במשפחה מכבדים את רצונה", אמר.

שיחת מוטיבציה

מעין לוינגר, מדריכת נוער ישראלית שמלווה את בני הנוער הבריטיים והשתתפה באירוע סיפרה בסיומו: "רוב הנערים הבריטים שהיו כאן הערב מכירים את הסיפור וגם הזכירו את רון ארד בהקשר. הערב היה להם קשה מאוד".

ג'וש גרהאם, חבר במשלחת הבריטית למכבייה הצעירה, התרגש מהמפגש. "כשאתה שומע את נועם אתה רוצה לתת לו חיבוק", אמר. "אח שלי משרת בצבא הבריטי באפגניסטן, ושיחה כזאת הזכירה לי את אחי. יותר משהשיחה הזאת העציבה אותי - היא גרמה לי להיות מלא מוטיבציה".

הווידאופדיה היא אנצקלופדיית הווידאו המצולמת של חדשות 2 באינטרנט. היא מונה כבר מאות ערכים במגוון רחב של נושאים, והיא מתעדכנת ומתרחבת כל הזמן.