הצעת חוק: הבן נהג בפראות - ההורה יזומן למשטרה

שלב נוסף במלחמה בתאונות הדרכים: הורים לצעירים שהשתוללו בכביש יקבלו עותק של הדוח, ובמידת הצורך יזומנו גם ל"שיחת נזיפה" בתחנת המשטרה. יוזמי החוק: רוב ההורים בכלל לא יודעים שילדיהם ביצעו עבירות תנועה, ילד עם רכב ללא פיקוח - כמו "אקדח טעון"

רושמים דוחות. אולי כך ילמדו (חדשות 2)

המלחמה בתאונות הדרכים עוברת מהכביש - הביתה: בקרוב יזומנו הוריהם של עבריינים צעירים בכבישים לתחנת המשטרה, ו"יינזפו" בשם מעשי ילדיהם. על פי הצעת חוק שמקדמים ח"כ רונית תירוש (קדימה), יחד עם החכ"ים יריב לוין (הליכוד) ואחמד עמר (ישראל ביתנו), יעודכנו ההורים על עבירות התנועה של ילדיהם.

בהצעת החוק מפורט כי דוח שיירשם לנהג חדש שביצע עבירת תנועה - יישלח גם לבעל הרכב. אם נהג חדש יבצע עבירת תנועה עם אותו הרכב שלוש פעמים - בעל הרכב יזומן אישית ל"שיחת נזיפה" במשטרה. זאת, על בסיס ההנחה כי מרבית הנהגים החדשים נוסעים ברכבים של הוריהם. רוב ההורים בכלל לא יודעים שילדיהם ביצעו עבירות תנועה.

"המטרה בהצעת החוק היא להשיג הרתעה כלפי הילדים והפסקת התכחשות בקרב ההורים - שיותר לא יוכלו להגיד 'לא ידענו' ", אמרה ח"כ תירוש. לדבריה, הצורך לטפל דווקא בנהגים החדשים נובע מנתונים שסיפקה עמותת "אור ירוק", לפיהם נהגים צעירים בישראל מתחת לגיל 24, גורמים ליותר מ-22% מכלל תאונות הדרכים - חרף העובדה שהם מהווים 16% בלבד מאוכלוסיית הנהגים על הכביש.

"כמו אקדח טעון"

מעבר לכך, 43% מהתאונות הקטלניות מתרחשות בסופי השבוע, בהם בדרך כלל הנערים לוקחים את הרכב של ההורים לבילויים ולנסיעות עם החברים, וחשופים יותר לביצוע עברות תנועה עם הרכב.

"הצעת החוק מעבירה מסר פשוט וחשוב", אומרים יוזמי הצעת החוק. "הורה שמשאיר את הרכב ברשות הילד ללא פיקוח עושה מעשה לא פחות מסוכן מהורה שמשאיר אקדח טעון ללא פיקוח. את התוצאות כולנו משלמים בדם".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?