הדסה והחרדים: ניסיון לסולחה

כשברקע פרשת ה"אם המרעיבה", נראה כי המתח בין העדה החרדית לבית החולים הדסה הגיע לשיאים חדשים: החרדים מאיימים להחרים, ראשי בית החולים מאויימים והפשקווילים משווים את פעילות הדסה לד"ר מנגלה. הלילה נערכה פגישת חירום בין הצדדים בניסיון להנמיך את הלהבות

פגישה לא שגרתית התרחשה הלילה: נציגי בית החולים הדסה וראשי העדה החרדית נפגשו במטרה להנמיך את הלהבות.

בסרטון שפורסם לראשונה באתר "חרדים", נראים בכירי בית החולים מגיעים לביתו של ראש העדה החרדית. על הפרק: יחסי בית החולים והעדה החרדית כשברקע הילד המאושפז בבית החולים, שהמשטרה חושדת כי הורעב על ידי אמו. הצדדים דנו במתקפות והאיומים על ראש בית החולים, יחד עם איומי הציבור החרדי להחרים את בית החולים.

אל ביתו של ראש העדה החרדית הרב יצחק טוביה וייס בשכונת עזרת תורה בירושלים הגיעו בין היתר מנהל בית החולים פרופסור שלמה מור יוסף וסגנו ד"ר יאיר בירנבוים, שהבוקר פורסם כי קיבל איומים על חייו. הרב שיינברגר, מומחה לענייני רפואה על פי ההלכה, הוא שאירגן את הפגישה וגם נכח בה.  

פשקוויל: הדסה = ד"ר מנגלה במהדורה מודרנית

עוד השתתפו בפגישה: הרב אברהם פרויליך, אשר בביתו שוהה "האם המרעיבה" במעצר בית, והרב דוד שמידל אשר הצטרף בימים האחרונים לעסקנים אשר מטפלים בעניינה של האם מול הרשויות.

בימים האחרונים פורסמו פשקווילים חריפים במיוחד נגד בית החולים הדסה. בין היתר מואשם בית החולים בעריכת ניסויים בחולים שבין כותליו. באופן חריג אף הושווה בית החולים באחד הפשקווילים החריפים, למעבדותיו של ד"ר מנגלה הנאצי הידוע לשמצה.

מבית החולים הדסה נמסר בתגובה כי אכן נערכה פגישה בין בכירי בית החולים לבכירים בעדה החרדית אך ביקשו לא להרחיב על תוכנה

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

האם המרעיבה - סיקור מיוחד:

חוות הדעת קבעה: "פגיעה טראומטית"

ביקור במעצר הבית של ה"אם המרעיבה"

הבדיקה הפסיכיאטרית - רק מחר

פשרה: האם תישלח למעצר בית 

הוארך ביומיים מעצרה של האם המרעיבה

תסמונת נדירה גרמה לאם להרעיב את בנה

מה זה בעצם תסמונת מינכהאוזן?