מיוחד: ביקור במעצר הבית של האם המרעיבה

מהבית בו היא ספונה, ממשיכה החשודה בהתעללות בבנה הקטן לטעון לחפותה - והיא ממש לא לבד. מבקרים רבים פוקדים את המקום ובאים לחזק. "פגעו כאן באתוס, בלבו של האידיאל החרדי - ביידישע מאמא", מסבירות חברותיה. סיון רהב-מאיר עם מבט מיוחד מבפנים על מוקד ההתרחשויות של הימים האחרונים

כל מי שמגיע לבקר בבית משפחת פרויליך, משוכנע בצדקתה של האם החשודה בהרעבת בנה הקטן. "לקחת אישה יהודייה, אימא יהודייה ולהכניס אותה לכלא - לא היה דבר כזה בהיסטוריה", אומרת חברתה. "יש לה חוזק נפשי - בזה אני מקנאה".

גם המארחת עצמה, הרבנית טובה פרויליך, בטוחה שהאשה שעומדת מאחורי הכותרות הראשיות כלל אינה אשמה. " זה לא מקרה ראשון שאנחנו מכניסים הביתה. פעם הכנסתי מקרה אמיתי. לא שסתם מלבישים על מישהו", היא מספרת.

"זה חשוב לנו יותר מהשבת וחילול הקברים", מסבירות חברותיה של האם. "פגעו כאן באתוס, בלבו של האידיאל החרדי - ביידישע מאמא".

בבית הנשיא ממתינים להתפתחויות

בינתיים, האם עצמה מספרת - מאחורי הדלת כמובן - עד כמה קשה היה לה במעצר המשטרתי, כמה היא אינה חשה בטוב ומדגישה שלא פגעה בילדיה. חמותה החליטה לעזוב הכל, עלתה על מטוס מלונדון ובאה לחזק אותה. "לא יכולתי לשבת בבית יותר", היא שיתפה. "בכיתי יום ולילה" .

גם הרב אברהם פרויליך, שאימץ את האם לביתו, טוען כי מצבה הבריאותי רעוע. " ב-04:00 היא הלכה לישון. היא לא יכלה להירדם לפני כן", הוא מספר. " ב-09:00 הגיע לכאן מישהו והכריז: 'נקבעה פגישה. מה את שוכבת?' היא כל כך נבהלה ומתוך שינה החלה לקבל התכווצויות".

לדברי הרב, הפסיכיאטר שהיה אמור לבחון את האם הסביר כי הבדיקה יכולה להתבצע מאוחר יותר: "הוא אמר לי: מה הלחץ? תירגעו. כשהיא תרגיש טוב - שתתקשר אליי".

במהלך היום ומחר, עד שעת הדיון בבית המשפט בירושלים, יימשכו המגעים בין הצדדים. על פי ההערכה "תדרוש" האם לראות את ילדיה האחרים טרם הבדיקה הפסיכיאטרית ולהעביר את הילד מבית החולים הדסה למקום אותו תבחר. בינתיים עוקבים גם הדרגים הבכירים בעירייה ובבית הנשיא אחר הדיונים. אולי בקרוב יחזור סוף סוף השקט לעיר הבירה.

האם המרעיבה - סיקור מיוחד:

הבדיקה הפסיכיאטרית - רק מחר

פשרה: האם תישלח למעצר בית 

הוארך ביומיים מעצרה של האם המרעיבה

תסמונת נדירה גרמה לאם להרעיב את בנה

מה זה בעצם תסמונת מינכהאוזן?