בלב המהומות בירושלים: נהג דרס מפגין חרדי

מהומות החרדים בירושלים סביב פרשיית "האם המרעיבה" הובילו ביום חמישי לאירוע חמור אחר: נהג טרנזיט שנקלע לאזור ההפגנה בצומת הרחובות בר אילן ושמואל הנביא הגביר במפתיע את המהירות, פגע בעוצמה באחד המפגינים החרדים - ונמלט. הצעיר החרדי פונה להדסה עין כרם. כעת החרדים דורשים מהמשטרה: מצאו את הנהג הדורס

בשיא מהומות החרדים בירושלים סביב פרשיית "האם המרעיבה", התרחש אירוע לא פחות דרמטי: נהג רכב מסחרי נסע בתוך ההמון החרדי המפגין בערב יום חמישי, ופגע בצעיר חרדי בצומת הרחובות שמואל הנביא ובר אילן בירושלים.

האברך שנדרס פונה במקום במצב בינוני לבית החולים הדסה עין-כרם, ומאז מצבו משתפר וכעת מוגדר קל. הוא מאושפז במחלקה לכירורגיה פלסטית בהדסה. מנהיגי העדה החרדית דורשים מהמשטרה לחקור את האירוע החמור ולאתר במהירות האפשרית את הנהג הדורס - להעמידו לדין.

בסרטון המזעזע שפורסם לראשונה ב"אולפן שישי" בחדשות 2, נראה רכב מסחרי לבן נוסע במהירות ברחוב שמואל הנביא, שעה שעשרות צעירים חרדים משתוללים ברחוב ומיידים אבנים. במפתיע מגביר הרכב מהירות ופונה ימינה לרחוב בר אילן, אז הוא פוגע בעוצמה בצעיר ומעיף אותו בעוצמה רבה באוויר.

מיד לאחר מכן ממשיך הרכב ברחוב, עובר מחסום של פחים בוערים ויוצא מעדשת המצלמה. הבוקר פרסם האתר החרדי "כיכר השבת" זווית צילום נוספת של אותו אירוע שנתפס במצלמה. מספר הרישוי של הרכב הדורס נקלט בעדשת המצלמה, והוא הועבר למשפחתו של הצעיר שנדרס - שצפויה להגיש תלונה במשטרה בימים הקרובים.

השופטת: "למה האם המרעיבה לא הגיעה לבדיקה הפסיכיאטרית?"

האם החשודה בהרעבת בנה (חדשות 2)
נשיאת בית משפט השלום בירושלים, השופטת שולי דותן, זימנה הערב לפגישה דחופה את הרב אברהם פרויליך ואת נציגי המשטרה, על מנת לברר מדוע לא נערכה בדיקה פסיכולוגית ל"אם המרעיבה", כפי שהורתה כששחררה אותה ביום שישי האחרון למעצר בית.

היום הייתה אמורה להתקיים הבדיקה הראשונה של האם, שהייתה יכולה לשפוך קצת אור על הפרשה הזו, אך זו בוטלה ברגע האחרון. כאשר התייצב הפסיכיאטר יעקב וייל בביתו של הרב פרויליך, אליו נשלחה האם שנמצאת בחודש החמישי להיריונה, סיפר לו האחרון כי היא לא חשה בטוב ונשלחה לבדיקה דחופה.

בסיומו של הדיון הוחלט לדחות את ההחלטה למחר, אז צפויה להיערך לאם בדיקה פסיכיאטרית ואז גם ייערך דיון מחודש בסוגיה בבית משפט השלום בירושלים.

האם המרעיבה - סיקור מיוחד:

פשרה: האם תישלח למעצר בית 

הוארך ביומיים מעצרה של האם המרעיבה

תסמונת נדירה גרמה לאם להרעיב את בנה

מה זה בעצם תסמונת מינכהאוזן?