ירושלים: החרדים חוזרים להפגין - על החניון

יום לאחר שהסתיימו הפגנות המחאה על מעצרה של ה"אם המרעיבה" ישובו החרדים בירושלים להפגין על פתיחת החניון בעיר בשבת. כרוזים שנתלו בעיר קראו לציבור החרדי לצאת להפגין, הפעם רק מבוגרים. מסתמן כי בשל שיחרורה של האם ה"מרעיבה" למעצר בית, ההפגנות יהיו יחסית שקטות

החרדים נלחמים על השבת (חדשות 2. ארכיון)

לאחר שבשבוע החולף ערכו החרדים בירושלים הפגנות אלימות כדי להפעיל לחץ לשיחרורה של האם החשודה בהרעבת בנה, היום הם חוזרים להפגין במחאה על פתיחת חניון קרתא בשבת. עשרה חרדים הגיעו בצהריים לאזור החניון ואחד מהם נשכב על בכביש בניסיון למנוע ממכוניות לעבור.

כוחות משטרה שהגיעו למקום פינו את האיש וגם המפגינים האחרים התפנו. כוחות משטרה גדולים נערכים להפגנה הגדולה הצפויה להיערך בשעות אחר הצהריים.

אתמול נתלו ברחבי העיר כרזות הקוראות לתושבים לצאת לרחובות. הפעם, קראו הכרוזים רק למבוגרים להשתתף בהפגנות והדגישו כי אין לנהוג באלימות.

מסתמן כי בשל הפשרה בעניינה של ה"אם המרעיבה", ההפגנות היום יהיו פחות סוערות. אתמול הגישה הפרקליטות לבית המשפט הצהרת תובע לפיה בתוך חמישה ימים צפוייה הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד האם.

בשבוע שעבר: מאות מפגינים התעמתו עם שוטרים

מאות מפגינים חרדים הפגינו בשבת שערה באתר המחאה ה'קבוע' של השבועות האחרונים, פינת הרחובות הנביאים ושבטי ישראל, במחאה על פתיחת החניונים בשבת. המשטרה נערכה בכוחות גדולים מול המפגינים סביב השכונות מאה שערים ומוסררה.

חלק מהמפגינים התעמתו עם השוטרים בניסיון לעבור את המחסומים שהקימה המשטרה. במקום נראו גם זריקות אבנים לעבר השוטרים ונרשמו מספר חיכוכים בין המפגינים ובין השוטרים, אולם לא היו עימותים חמורים בין הצדדים והמשטרה נמנעה ממעצרים בקרב המפגינים.

גם במוקד אחר, באזור חניון קרתא התעמתו עשרות חרדים עם שוטרים. החרדים פרצו לכביש ונשכבו עליו, בעוד כוחות גדולים של המשטרה פעלו כדי לפנות אותם בכוח.

באחד המקרים הצליח אחד המפגינים להתפרץ לכביש בזמן שאוטובוס עבר במקום, ורק במאמץ רב הצליחו השוטרים לחלץ אותו משם ללא פגע. חשוב לציין כי למול הפגנת החרדים, הגיעו במקום גם כמה עשרות חילונים על מנת לתמוך בהחלטת ראש העיר בנוגע לחניונים. לא נרשמו עימותים בין החרדים לחילונים.

מלחמת השבת: החילונים מרימים את הראש

העירייה מציעה פיתרון: 3 חניונים במקום קרתא

"העדה ניצחה- המשטרה מבינה רק כוח"

חמותה של האם: "המשטרה והרווחה שקרנים"