"העדה ניצחה - המשטרה מבינה רק כוח"

האם החשודה בהרעבת בנה נשלחה למעצר בית, ולחרדים ברורה הסיבה - המוני החרדים שיצאו להפגין ולהתפרע. "שום פשרה לא הושגה ללא הרחוב שתסס וגעש", נכתב בתקשורת החרדית. "בסופו של יום התברר מי למעשה מכופף את מי"

לחרדים ברורה הסיבה לשחרורה למעצר בית של האם החשודה בהרעבת בנה: ההתפרעויות הגדולות במהלך הימים האחרונים. אתרי האינטרנט החרדיים חוגגים.

"העדה ניצחה, מסתבר שהמשטרה מבינה רק כוח", נכתב באותיות של קידוש לבנה בכותרת הראשית של האתר "כיכר השבת". "משטרת ישראל, הפרקליטות וגם העירייה, מבינים כנראה רק כוח".

"שום פשרה לא הושגה ללא הרחוב שתסס וגעש", הוסיף כתב "כיכר השבת. "ב'עדה' רואים במאבק האחרון אילוץ שנכפה עליהם בשל רצון הרשויות להפגין שליטה. בסופו של יום התברר מי למעשה מכופף את מי. למרות דברי ביהמ"ש, הפשרה התקבלה והעצורה שוחררה למעצר בית".

באתר הפופלרי "חדרי חרדים" יצאו גם הם לחגיגות. "ראיתי את האמונה בצדקת הדרך", כותב שי אייזנברג בטור מיוחד על המהומות שהביאו לניצחונם. "הם לא נלחמו רק למען האישה, הם נלחמו על אידשקייט. על הצורה בה יחיו. עמידתם שם אמרה יותר מכל: אין לנו אמון במוסדות המדינה. אסור לתת שיתערבו לנו בצורת החינוך. שישאירו לנו את פח השמן הטהור. שלא יגעו!".

"האברכים הללו לא ברחו כשהגיעו השוטרים", הוסיף כותב "חדרי חרדים". "הם עמדו ויותר מאוחר אף הועלו לניידת, בדרכם למגרש הרוסים. והם עלו בשמחה, הם עלו כי הם מכירים את גודל המאבק. לשיטתם, זהו ייהרג ואל יעבור. אסור לתת להם להתערב. אם יתערבו, נאבד את שארית הפליטה המשמרת את ההנהגה כרוח ישראל סבא".

"אי אפשר להעמיס המהומות על אישה אחת"

בית המשפט המחוזי בירושלים החליט בצהריים לשחרר את האם החשודה בהרעבת בנה למעצר בית אצל הרב אברהם פרויליך בירושלים, ולא בביתה. לאחר הדיון יצאה האם לבדיקה גניקולוגית ומשם למעצר הבית.

כמו כן קבע בית המשפט כי האם תעבור בימים הקרובים בדיקה פסיכיאטרית על ידי פסיכיאטר שיוסכם על שני הצדדים. בסביבתה של האם הביעו סיפוק רב מן ההחלטה. השופטת דותן אמרה כי "אני מוכנה להתמסר לעניין. אי אפשר להעמיס את כל מהומות ירושלים על כתפיה של אישה אחת".

"ישנו חומר ראיות לכאורה לכתב אישום נגד האם. קיימת עילת מסוכנות בעוצמה לא קטנה. אני מורה על שחרורה בתנאים האלו: היא תשב במשך שבעה ימים אצל הרב פרויליך, יחד עם אדם מבוגר בכל עת, רק לא מבני משפחתה, במהלך הימים האלה תוכל להילקח לבדיקה פסיכיאטרית", הוסיפה השופטת.

בהחלטה גם נאמר כי סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, יהיה אחד מהערבים הכספיים לשחרורה של האם. "היציאה והשיבה תהיה בדרך הקצרה והיא לא תיפגש עם מי מילדיה והיציאה תשמש רק לטיפוליה. ביום א' תראה החשודה פסיכיאטר. המשיבה תחתום ערבות עצמית בנוסף לליצמן ופרויליך על סך 50 אלף שקלים. ב-23 ביולי יתקיים דיון נוסף בנוכחות כל המעורבים", סיכמה השופטת. 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?