בלעדי: המסמכים הרפואיים של הילד "המורעב"

מסמכים מבתי החולים בהם אושפז הילד שהורעב על פי החשד ע"י אמו הגיעו לידי חדשות 2 באינטרנט. במסמכים לא מצוינת הטענה על ההרעבה, אלא רק מחלות שבהן הצוות הרפואי סובר שהילד חולה. הבוקר תבקש המשטרה להאריך את מעצר האם, אמש שוב יצאו החרדים להפגין

האם טענות האם שנחשדת בהרעבה ובעלה, שילדם הצעיר חולה וכי מדובר בהיטפלות - נכונות? מסמכים שהגיעו לידי חדשות 2 באינטרנט משני בתי חולים, מסבכים עוד יותר את המצב הרגיש גם כך של המשפחה מול המשטרה, גורמי הרווחה ובתי החולים עצמם. חלק מהמסמכים פורסם לראשונה באתר "חרדים", אך אנו מביאים את המסמכים המלאים.

כפי שפורסם בעבר, הפעוט אושפז בשנת 2008 בבית החולים בעקבות מה שמתואר במסמכים כ"מחלת חום כרונית ממושכת מכשנה, כמו כן... גובה ומשקל נמוכים. בבדיקתו חיוור, חלש...". באותו בית חולים כפי שטוענת המשטרה - לא הצליחו "לעלות" על העובדה שהאם לכאורה מרעיבה את בנה.

"הילד הועלה על עקומת גדילה - נמצא הרחק מתחת לעקומה מבחינת משקל וגובה", מפורט עוד במסמכי בית החולים. "נצפו בעיות התנהגותיות קשות של הילד הן לגבי אוכל והן בקשר עם אמו ושאר המטפלים".

"הילד סבל בשנה האחרונה ממחלה"

עוד נכתב, "לסיכום נראה כי הילד סבל במשך השנה האחרונה מ...(כאן מפורט שם המחלה), אשר נמצאת לקראת סיומה אך תוצאות של המחלה הארוכה הן ירידה קשה במשקל ומצב תת תזונה קשה והפרעות התנהגות קשות. כעת המאמץ הטיפולי מכוון לטיפול תזונתי... וטיפול התנהגותי".

מבית החולים הראשון בו אושפז, הועבר התינוק לבית חולים אחר. המסמך שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט מעודכן לתאריך 27.5.2009. פחות מחודש לפני חשיפת הפרשה. "... בריא עד גיל חצי שנה", נכתב במסמך על התינוק המאושפז. "מאז גיל חצי שנה - שבירת עקומות גדילה... ללא כל עלייה במשקל מזה חודשים רבים".

"מצב כללי ירוד, מדולדל, אי שקט לסירוגין, חיוור... עבר בירור מקיף והתקבל לכאן להמשך בירור וטיפול במעקבו של ...(כאן מפורט שם הרופא). המחשבה בשלב זה היא כי ייתכן ומדובר ב... (כאן מפורט שם המחלה - מחלת חום). מאושפז פה... מתוך מטרה לשפר את מצבו הכללי הירוד ומצבו התזונתי".

התגובה: "המסמכים מוכיחים שעשינו כל בדיקה אפשרית"

מבית החולים נמסר כי "מצבו של הילד שאמו נעצרה בחשד להתעללות מוסיף להשתפר. משקלו עולה ותסמינים גופניים נוספים שהיו לו נחלשים ואף נעלמים. הצוותים הרפואיים ממשיכים להעניק לילד את הטיפול המקצועי הטוב ביותר לו זכה עד כה. הילד מוקף באהבה, המוענקת לו גם על ידי בני המשפחה הנמצאים איתו. השמועות על היות הילד חולה בסרטן חסרות שחר ומופרכות לחלוטין".

בעניין המסמכים שהגיעו לידי חדשות 2 באינטרנט נמסר: "המסמכים האלה רק מוכיחים שבית החולים בדק את כל האופציות הרפואיות שיכולות להיות ובדק ביסודיות כדי לראות ממה הוא סובל לפני שהיא הלכה לכיוונים של חשד אוטומטי כלפי האם".

עוד נמסר, "החובה הראשונית המוטלת על רופאים הייתה ועודנה למצות כל אפשרות של סיבה רפואית למצבו של הילד. וכך נעשה. כל דרך פעולה אחרת מטילה באופן אוטומטי חשד על כל ההורים שמביאים את ילדיהם לבית החולים". 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?