בלעדי: ראיון עם בעלה של "האם המרעיבה"

בעלה של האם מירושלים החשודה בהרעבת בנה הצעיר יוצא היום להגנתה. "אנו רוצים רפואה לילד ואתם מוסיפים צער על צערי", אמר כשנשאל על התמונה המזעזעת שמציגה את גופו הכחוש של בנו. "איך יכולים לדבר על אשתי דברים כאלה?"

בעלה של "האם המרעיבה" מירושלים מתייצב לצידה: בראיון ראשון ובלעדי לחדשות 2. "אני מחזיק את הילד על חצי שנה ומתחנן לבית החולים כדי למצוא רפואה לילד ואתם מוסיפים צער על צערי", תקף האב את החשדות שאשתו היא זו שהביאה את בנו למצב המזעזע.

על התמונה המצמררת והקשה של גופו של הילד, שהתפרסמה הבוקר, אמר האב: "התמונה הזה? בשביל זה אנחנו בבית חולים כל הזמן". את הבעל מצאנו בדירת מסתור בירושלים יחד עם רבו, מרדכי גוטפרינד. האב ביקש שהרב יתייחס לשאלות המשפטיות - מפני שהוא עצמו נחקר במשטרה.

הרב מספר, "האם עוזרת לאחיות בטיפול בילד. אם זה בהזנה ואם בניתוק הזנה". האב ורבו הציגו לאורך הראיון מסמכים רפואיים שלטענתם מצביעים על מחלתו של הילד ועל העובדה שהאם עשתה הכל כדי לטפל בו. "היא צדיקה", אומר בעלה.

מגעים לסיום המהומות ולשחרור האם

"היא מתקשרת לכל הרופאים שהיא יכולה", הוא מוסיף. "לכל מי שיש להם קשר, כל היום... יש כמה וכמה רופאים בעולם שאשתי דיברו איתם בשביל הילד שלה. איך זה שיכולים לדבר על אשתי דברים כאלה? איך יכולים לדבר כזה?".

האיש קורא לקהילה שלו שלא להתנהג באלימות - אבל באותה נשימה, קורא למשטרה לשחרר את אשתו. רבו מוסיף, למרות המצב בשטח, כי "הרבנים בכל מצב נגד אלימות".

בתוך כך, בשעות האחרונות מתנהלים מגעים שקטים בין הנהגת העדה החרדית, וגם של גורמים מתונים בעדה, עם גורמי רווחה בניסיון להגיע לסיום המהומות הקשות בירושלים. גם במשטרה וגם בפרקליטות מבינים שיש להגיע להסכם לשחרור האם תוך כדי פיקוח עליה.