18 שוטרים נפצעו, עשרות חרדים נעצרו

למרות שבשעות האחרונות מתנהלים מגעים שקטים לסיום המהומות, אמש התחדשו הפגנות החרדים ברחובות ירושלים. עשרות מתפרעים נעצרו ו-18 שוטרים נפצעו במהלך העימותים. כאן העברנו שידור חי ורציף מהבירה

ירושלים לא זוכה לרגיעה: לאחר הפוגה של מספר שעות, התחדשו הערב הפגנת הענק בעיר הבירה במחאה על מעצר האם שחשודה בהרעבת בנה . במהלך העימותים מול כוחות המשטרה זרקו החרדים חזיזים, יידו אבנים, הבעירו פחים ושפכו שמן על הכבישים. 25 מפגינים נעצרו ו-20 נוספים עוכבו לחקירה. 18 שוטרים נפצעו ושלושה מהם פונו לבית החולים לקבלת טיפול רפואי. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו שידור חי ורציף ממוקדי ההפגנה.

בשעות האחרונות, כך נודע לחדשות 2, מתנהלים מגעים שקטים בין גורמים בעדה החרדית לבין גורמי רווחה, בשיתוף עם המשטרה והפרקליטות. הכל במטרה להרגיע את הרוחות בעיר ולגרום לשחרורה של האם ממעצר, תוך פיקוח מלא.

אחד המפגינים אמר הערב כי "כנראה שראש אגף החקירות יודע שהילדים שלה הם הדבר הכי יקר לה ולכן הוא מאיים עליה באמצעות הילד. נפגין עד שהמשטרה תשנה את דעתה. למשטרה אין שום חומר ושום הצדקה לכך שהיא תשב בכלא. המשטרה הם אנטישמים ששונאים יהודים מסורתיים".

פרנקו: "אנו ערוכים לכל תרחיש"

מוקדם יותר, בראיון ל"שש" עם עודד בן עמי, אמר מפקד משטרת ירושלים ניצב אהרן פרנקו, כי "משטרת ירושלים ערוכה כבר מספר ימים ובמיוחד ביממה האחרונה, נהיה ערוכים גם הערב, אם ההפגנות יתחדשו".

"המהומות פוגעות בעיקר באוכלוסיית השכונות החרדיות", הוסיף פרנקו, "ואנו עושים מאמץ להחזיר את המצב לשגרה, אך המהומות לא מאפשרות את זה".

על השאלה האם המשטרה מוכנה לימי סוף השבוע, בהם צפויות מהומות "כפולות" - גם על חניון קרתא וגם על "האם המרעיבה", ענה פרנקו כי: "משטרת ירושלים מספיק חזקה, עם כמות שוטרים מספיקה ואמצעים מתאימים ואם יהיה צורך נביא שוטרים נוספים, אנו ערוכים להיום ולסוף השבוע".

מחר תבקש המשטרה להאריך את מעצרה של האם - ולא סביר להניח שהמהומות יירגעו.

9 עובדי עירייה נפגעו במהומות היום

מוקדם יותר היום, פרצו מהומות בלשכת הרווחה ובשכונות החרדיות בעיר. 9 עובדי עירייה נפגעו מידויי אבנים וחלקם נזקקו לטיפול רפואי. עובדי לשכת הרווחה ברחוב חיי אדם חולצו על ידי המשטרה לאחר שהותקפו על ידי המון זועם. בנוסף נזק לציוד העירייה ולציוד פרטי של עובדי העירייה כולל מכוניות פרטיות של עובדי העירייה.

קרוב ל-70 רמזורים הושחתו בשכונות שמואל הנביא, כיכר השבת,מאה שערים ובר אילן וכן הושחתה מצלמת בקרת התנועה של העירייה וארון הבקרה. הנזקים שנגרמו לרמזורים נאמדים בסכום של למעלה מ- 200 אלף ₪.

הנזקים מצטרפים להשחתות קודמות של רכוש. מתחילת השבוע עד היום הוצתו כ-254 מיכלי אשפהומכולות. חלקם יצאו מכלל שימוש וחלקם ניתן לתיקון והשבה לשימוש חוזר. הנזק נאמד בכ- 350 אלף ₪.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הורה להפסיק את שירותי העירייה באזור השכונות גאולה ומאה שערים במטרה למנוע את סיכון חיי עובדי העירייה באזור עד אשר יתאפשר מתן שירות ללא סיכון חיי אדם.

ביה"ח הדסה: מצבו של הילד משתפר

בבית החולים הדסה עין כרם דיווחו בצהריים על שיפור במצבו הרפואי של בן השלוש, והכחישו בתוקף גם את טענתם של מקורבי המשפחה כי הילד חולה בסרטן, וזו הסיבה לסימני ההזנחה, כביכול, ממנו הוא סובל.

"משקלו של הילד עולה ותסמינים גופניים נוספים שהיו לו נחלשים, ואף נעלמים", אמרו בהדסה. "הוא מוקף באהבה וחמלה המוענקים לו גם על ידי בני משפחה הנמצאים איתו".

בהדסה הוסיפו כי "השמועות על היות הילד חולה בסרטן חסרות שחר ומופרכות לחלוטין, וכך גם השמועות על טיפול כימותרפי שהוא עבר כביכול. הדבר איננו נכון כלל וכלל". בבית החולים גם גינו המפגינים החרדים שהתקבצו סמוך לבית החולים.

המשטרה: חשש שהאם תימלט לחו"ל אם תשוחרר

משטרת ירושלים כינסה היום תדרוך עיתונאים מיוחד בנושא ה"אם המרעיבה". רב פקד אבי כהן, ראש צוות החקירה, אמר כי המשפחה וסביבתה של האם מקשה מאוד על עבודת המשטרה, למרות שהתחייבו לשתף פעולה עם השוטרים.

החוגים שסובבים את האם פועלים, כלשונו, "כמו ארגון פשיעה". "יש בידינו בשלב הזה ראיות שמבססות חשד לפגיעות שונות בילד. מניעת מזון, חבלות, ודברים נוספים שמטרתם על פי החשד הייתה ליצור מצג של ילד חולה", אמר כהן.

ראש צוות החקירה הוסיף כי במשטרה חוששים כי אם תשוחרר ממעצר, תנסה האם להימלט לחו"ל. חשש נוסף הוא שגורמים בעדה החרדית ינסו למלט אותה מהארץ.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?