דרמה בנתב"ג: צעיר ניסה לפתוח את דלת המטוס - בזמן ההמראה

אמריקני בשנות ה-20 לחייו עלה הבוקר בנתב"ג על טיסה של אל על לניו יורק כדי להגיע הביתה. בעוד המטוס על נוסע מסלול ההרצה החל לפתע הצעיר להשתולל בניסון לפתוח את דלת המטוס. הנוסעים השתלטו עליו והצוות הזעיק את המשטרה. בחקירה הסביר: יש לי פחד ממקומות סגורים

דרמה הבוקר בנמל התעופה בן גוריון: בזמן המראת מטוס של אל-על מישראל לניו-יורק, על מסלול ההרצה, החל צעיר אמריקני בשנות ה-20 לחייו לנסות לפתוח את דלת המטוס. נוסעי המטוס הצליחו להשתלט עליו, והמטוס הוחזר לנקודת ההתחלה.

שלומי שגיא, דובר תחנת נתב"ג, סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי המטוס עדיין לא היה באוויר בעת התקרית, אבל הוא כבר היה בנסיעה על מסלול ההרצה. "לקח זמן להוריד אותו מהטיסה", סיפר.

כוחות משטרה שהגיעו למטוס עיכבו את הצעיר לחקירה בתחנת משטרת נתב"ג. בחקירה התבררה הסיבה לכאורה שבגללה השתולל הצעיר במטוס: הנוסע סיפר כי הוא סובל מפחד ממקומות סגורים. הצעיר המבוהל פשוט לקה בחרדת טיסה.

איך הוא יחזור הביתה?

עכשיו יצטרכו במשטרה או בחברות התעופה למצוא פתרונות יצירתיים כדי שהצעיר, שסובל מקלסטרופוביה, יחזור בדרך כזאת או אחרת לביתו שבארצות הברית.

באפריל האחרון התפרע צעיר ישראלי כבן 22 בטיסת "דלתא" מניו יורק לתל אביב. הנוסעים והצוות השתלטו על הצעיר שניסה כנראה לפרוץ לתא הטייס. המטוס נחת כשעתיים לאחר ההמראה בבוסטון.

במקרה אחר, ביולי 2008, אזרח הולנדי בן 58 השתולל, תקף והטריד נוסעים בטיסה מאמסטרדם לישראל. גם לאחר שנחת המטוס בנמל התעופה בן גוריון הוא המשיך להתפרע ואף תקף שוטרים.