יום ה': מצב הדגלים בחופים

על אף השיפור ביחס לאתמול, בחלק מהחופים עדיין מונף דגל שחור והים מסוכן לרחצה. המצילים מקווים כי ניתן יהיה לראות שיפור ניכר יותר במהלך הימים הקרובים. צפו בצבע הדגל בחוף הסמוך אליכם

דגלים בצפון (חדשות 2)

החופש הגדול בעיצומו, אך חופים רבים - מה לעשות - עדיין מסוכנים לרחצה. המצילים מדווחים בחלק מהמוקדים על ים סוער וזרמים חזקים, ומזהירים את הציבור מהרחצה בים.

בחלק מחופי ישראל יונפו דגלים שחורים. כך המצב, בין היתר בחופי אשדוד, חדרה וראשון לציון. הרצחה בחופים אילו אסורה. בחופי הים האחרים גם כן הים סוער, ובחופים רבים מונפים דגלים אדומים. יחד עם זאת המצילים מקווים כי בהמשך היום ולקראת סוף השבוע החוף יירגע לרווחת הנופשים. בתל-אביב מונף דגל אדום, אך המצילים בעיר מקווים כי בסוף השבוע יונף דגל לבן, והרוחצים ייהנו מים רגוע ובטוח.

בחלק מהחופים במרכז מדווח גם על הימצאותם של מדוזות. מציל מחוף בבת-ים מקווה כי גל השקיות העוקצות יחלוף אותנו בימים הקרובים. גם המכון לחקר ימים ואגמים לישראל מדווח על הימצאותם של המדוזות בחופי ארצנו. המכון מספר על כמה בנות המין "חוטית נודדת" שנצפו מול חופי זיקית ועד לראשון לציון. קוטרן מגיע עד ל-40 ס"מ, והתקבלו דיווחים גם על צריבות.

הרוחצים יכולים להתנחםמהמצב בשאר חופי ישראל: בכנרת בצפון, בים המלח במזרח ובים סוף בדרום, המצב הרבה יותר טוב, עם דגלים לבנים לרווחת הרוחצים.