החרדים יחרימו את ביה"ח הדסה עין כרם בי-ם

פרסום פרשת "האם המרעיבה" הוציאה אמש עשרות חרדים לרחוב בר אילן בירושלים במחאה על מה שהם מכנים עלילת שווא. נציגי הקהילה הודיעו שיחרימו את בית החולים הדסה עין כרם בירושלים - שם נחשפה הפרשה באמצעות מצלמות נסתרות

הקהילה החרדית מתאגדת למען האם החשודה בהרעבת בנה: עשרות חרדים יצאו אמש לרחובות ירושלים במחאה על פרסום הפרשה בכלי התקשורת. לטענתם, מדובר בעלילת שווא של המשטרה ושל רשויות הרווחה.

צעירים חרדים חסמו אמש את הכבישים, הבעירו עגלות אשפה ברחוב בר אילן בירושלים ובכיכר השבת ותלו פשקווילים במחאה על מעצרה של האם. אתמול הותר לפרסם כי האם נעצרה בשבוע שעבר בחשד שהרעיבה את בנה בן השלוש, המאושפז כעת בבית החולים במצב קשה מאוד.

אך המחאה לא מסתיימת בהפגנות. נציגי הקהילה הודיעו שיחרימו את שירותיו של בית החולים הדסה עין כרם ולא יפנו אליו לקבלת טיפולים, כך דווח הבוקר ברשת גלי צה"ל. חשיפת הפרשה התאפשרה הודות לתיעוד מצלמות נסתרות שהותקנו בבית החולים בהן נראית האם כשהיא מנתקת את בנה ממכשיר ההזנה. החרדים טוענים שבית החולים התנכל לאם לאחר שהתלוננה על צוות האחיות והרופאים.

אין זו פעם ראשונה שהציבור החרדי מתגייס כדי למנוע פגיעה בקהילה החרדית: לפני כשנה הודיעה ועדת הרבנים למען קדושת השבת שהיא אוסרת על התקשרות עם "שפע שוק" ושאר החברות הקשורות לקבוצת דור אלון, כמו הריבוע הכחול, עקב פגיעתן בשבת. בשנת 2006 הכריזו החרדים חרם על חברת אל על בעקבות החלטת אל על להפעיל טיסה בשבת עבור נוסעים שנתקעו בנמל התעופה בעקבות שביתה.

הרופא התריע - אך דבר לא נעשה

במשטרה סבורים שהאם לוקה בתסמונת מינכהאוזן באמצעות שליח - הפרעה נפשית שגורמת לאדם להזיק לאדם אהוב וקרוב מתוך מצוקה וזו הסיבה שלקח זמן רב לגלות את הפרשה. על פי החשד האם מנעה מבנה מזון במשך מספר חודשים עד שהגיע למצב של תת תזונה.  

האם בחודש החמישי להריונה ויש לה שלושה ילדים נוספים. מאז שהפעוט הופרד ממנה לפני עשרה ימים הוטב מצבו. ד"ר בנימין גליק מקופת חולים מאוחדת שפגש את האם ובנה לפני כשנה, טוען שהתריע כבר אז בפני רופאים ועובדות סוציאליות בבית החולים הדסה על חשדו שהאם סובלת מהפרעה נפשית קשה שגורמת לה להתעלל בבנה כדי לזכות בתשומת לב. לדבריו לא נעשה דבר בעקבות הדיווח.

חרדים הפגינו בגלל האם המרעיבה

תסמונת נדירה: אם הרעיבה את בנה

מה זה בכלל תסמונת מינכהאוזן?