צפו בטקס הפתיחה של המכבייה ה-18

הלילה יצאה לדרך האולימפיאדה היהודית: 7,000 מתחרים מ-51 מדינות משתתפים באירוע שהוא הרבה יותר מ"עוד" אירוע ספורטיבי. האם נזכה לראות את הטל ברודי הבא יוצא מהתחרות הקרובה? צפו בכמה רגעים נבחרים מהטקס המרשים באיצטדיון רמת גן

יריית הפתיחה של האולימפיאדה היהודית: באצטדיון רמת גן יצאה הערב לדרך המכבייה הגדולה אי פעם.

במכבייה ה-18 משתתפים לא פחות מ-7,000 ספורטאים מ-51 מדינות מרחבי העולם. הם יתחרו ב-31 ענפי ספורט שונים במהלך עשרת הימים הקרובים. בטקס הפתיחה נשאו דברים גם נשיא המדינה שמעון פרס וראש הממשלה בנימין נתניהו.

השייטת שטבעה בירקון - בין נושאי הלפיד

בין רצי הלפיד, הייתה גם החותרת יסמין פיינגולד שטבעה לפני כחודשיים וחצי בירקון בעת אימון. לפיינגולד הייתה זו חוויה מיוחדת במיוחד בהתחשב בעובדה שלאחר ההתהפכות היה חשש אמיתי לחייה. גם הרופאים הופתעו מההתאוששות המדהימה של החותרת. את דגל הנבחרת הישראלית נשא מדליסט הארד מאולימפיאדת בייג'ין, שחר צוברי.

על אף היותה של המכבייה אירוע ציוני וחווייתי של יהודי העולם, התחרות זכתה בעבר בכל זאת להציג לישראל ולעולם כמה ספורטאים גדולים. הידוע שבהם הוא מחזיק שבע המדליות האולימפיות, מארק ספיץ. השחיין היהודי הגדול עשה את הופעתו הבינלאומית הראשונה בשנת 1965 במהלך המכביה השביעית. רק אחר כך גילה אותו גם שאר העולם.

גם שחקן העבר טל ברודי נחשף במכבייה. גם ברודי, כמו ספיץ, הגיע כחבר המשלחת האמריקנית למכבייה השביעית להתחרות בענף הכדורסל. 12 שנים אחר כך הוא כבר את טבע המשפט "אנחנו על המפה ואנחנו נשארים על המפה", לאחר שמכבי תל אביב ניצחה את צסק"א מוסקבה הענקית באותו משחק בלתי נשכח בווירטון. גם את דיוויד בלות'נטל, שחקן מכבי בעבר ובעונה הקרובה, גילינו באולימפיאדה היהודית.