בכיר בקו קלוקס קלאן נלכד בת"א

מעצר מפתיע למדי התרחש היום בשכונת פלורנטין: אנשי יחידת עוז של משטרת ההגירה לכדו פושע אמריקני נמלט בעקבות מידע מודיעיני חם שהתקבל מהאינטרפול. האיש, מיקי לואיס מיון, נמצא ברשימת 100 המבוקשים הבכירים של ה-FBI וחשוד ברשימה ארוכה של עבירות אלימות גזעניות ואחרות. מיון הוסגר לשגרירות ארה"ב

יחידת עוז של משטרת ההגירה הוקמה רק לפני כ-10 ימים, אבל כבר בימים הראשונים לפעילותה היא יכולה להתהדר בהישג יוצא דופן – הישג הנושא עמו מצנפת לבנה וצלב בוער.

בשעות היום התקבל מידע בהול מהאינטרפול אצל קציני המודיעין ביחידת עוז, לפיו נמצא בישראל אזרח אמריקאי בשם מיקי לואיס מיון, בכיר בארגון הגזעני האמריקני "קו קלוקס קלאן", וכן אחד מרשימת 100 הפושעים המבוקשים ביותר באמריקה.

הגזען האמריקני חשוד בשורה של עבירות אלימות כלפי מיעוטים ובכלל, בין היתר - ירי בנשק חם ושריפת כלי רכב של שופטים פדרליים בארה"ב.

מיון נחשב לפעיל קבוצת השנאה "כוח הלבן" הקוראת לשליטה של "הגזע" הלבן בעולם. מסוכנותו של מיון גדולה עוד יותר בהתחשב בעובדה שמדובר במכור לאש - פירומן. מיון הספיק אפילו להצית את רכבו של שופט בפנסלביניה ומאז ה-FBI בעקבותיו. הבולשת האמריקנית שיערה כי הוא מסתתר בישראל עוד מנובמבר 2007 שם הוא נצפה לאחרונה.

התיאור שנמסר לציבור הוא של בחור לבן וגבוה בן 32 הנוהג להסתובב עם שפם. בנוסף מפרט ה-FBI כי מיון הוא בעל שיער חום, אף כי הוא לרוב הוא מעדיף כמו שאר "גלוחי הראש" להישאר בקרקפת נקיה.

הגזען נלכד בדירת מסתור בפלורנטין

מתברר שמיון הגיע לישראל כבר ב-2008 במסגרת מסע ההימלטות שלו מהחוק, והחליף את מקום מגוריו בארץ מדי כמה ימים מחשש שיאותר. היום הגיע מידע מודיעיני מדוייק אודות היעד, לפיו הוא נמצא בדירת מגורים ברחוב המשביר בפלורנטין שבתל אביב.

צוותי יחידת עוז נערכו למבצע לכידה מהיר ודיסקרטי, יצאו לדירת המסתור, עצרו את מיון המופתע במקום ולאחר מכן הסגירו אותו לשגרירות ארה"ב בישראל.

הבולשת הפדרלית בארה"ב הודיעה כי תשגר לארץ שני מרשלים כדי שילוו את האסיר הנמלט בחזרה למולדתו, שם הוא צפוי לעונש של עשרות שנות מאסר.