איחוד משפחות מרגש בכלא: אסי ופרנסואה אבוטבול חולקים תא

פרסום ראשון: איחוד מרגש נרשם אתמול בבית הכלא גלבוע שבצפון. לאחר סירובים קודמים, השב"ס נעתר לבקשת האחים שנחשבים לבכירים שבעברייני ארצנו והשניים יהיו שותפים לתא. האבוטבולים כבר חלקו בעבר תא מעצר אך הופרדו לאחר עימות אלים ביניהם

יחלקו תא. האחים לבית אבוטבול (חדשות 2. ארכיון)

כניסה לכלא היא ללא ספק חוויה מאוד לא נעימה גם למי שמורגל לכך. הניתוק מהעולם החיצון, חוסר המעש וגם הריחוק מהמשפחה, הופכים את ה"חוויה" לקשה במיוחד. במקרה אחד - הכלא דווקא הביא לאיחוד משפחות, בעיקר כאשר רוב בני המשפחה נמצאים מאחורי הסורגים.

לפני כשלושה שבועות נשפט אסי אבוטבול ל-13 שנות מאסר לאחר שהוגדר על ידי בית המשפט כראש ארגון פשיעה. שבועיים לאחר מכן, שלח בית המשפט לכלא גם את אחיו פרנסואה אבוטבול (המכונה "פרנסואה הגדול") לריצוי 22 חודשי מאסר לאחר שהיכה את אשתו.

בשירות בתי הסוהר החליטו שלא לשכן את האחים אבוטבול באותו תא מעצר מכמה סיבות. השניים היו מסוכסכים ביניהם בעבר, ואנשי השב"ס אף סיפרו כי אסי ופרנסואה היכו אחד את השני. מקורביהם של האחים ציינו כי הריב היה בגדר סכסוך אחים שגרתי שהסתיים בחיבוק - מה שהסוהרים פירשו כאלימות פיזית. הסיבה הנוספת היא מה שמכונה בשב"ס "שיקולי מודיעין".

"אסי ופרנסואה ביקשו לשבת ביחד"

אלא שאתמול התמונה השתנתה. לחדשות 2 באינטרנט נודע כי איחוד משפחות מרגש נרשם בבית הכלא גלבוע שבצפון. האחים אבוטובול, שכבר ישבו יחד באותו תא בעבר, חוזרים להיות שותפים לתא המעצר.

"הגשנו את בקשה לאחד ביניהם לאחר שאסי ופרנסואה ביקשו מאיתנו לדאוג שישבו יחד בתא", סיפרה עורכת הדין קרן נהרי. "בהתחלה היתה התנגדות לנושא מצד השב"ס אך לאחר מספר חודשים הם הסכימו".

קשה להבין מדוע הסכים השב"ס לאחד בין שני בנים למשפחות פשע שהטילה את אימתה על רבים. ישיבתם המשותפת של שניים מבכירי עברייני ארצנו בתא אחד עלולה לסכן לא מעט אנשים.

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "סיווג ושיבוץ אסירים בהפרדה או בכלל, מתבצע על פי שיקולים ביטחוניים ומודיעינים, מתוך נקודת מוצא כי השמת אסיר בהפרדה מטרתה מניעת פגיעה באסיר ובאחרים. כך, גם במקרה זה בו שולבו שני האסירים, לפני מספר חודשים, בתא הפרדה בבית הסוהר איילון, כעת בבית הסוהר גלבוע".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?