ראשל"צ: אם הצילה את בתה משריפה

שריפה פרצה בדירה בקומה השביעית. האם ששהתה במטבח הריחה את העשן שעולה מן החדר ומיהרה לחלץ את בתה בת ה-12 שישנה בחדר הסמוך. "החום בדירה הגיע ליותר מאלף מעלות", סיפר דובר הכבאות שהיה במקום. הדירה נשרפה כליל

"החום שנפלט הגיע ל-1000 מעלות" (איציק לוי, כבאות ראשל"צ)

אסון כבד נמנע הבוקר בראשון לציון הודות לתושייה של אם שהצילה את בתה משריפה. צוותי הכבאות נדהמו לגלות את הנזק שנגרם בדירת המשפחה שנשרפה כליל.

אם המשפחה התעוררה כבכל בוקר ופנתה אל המטבח לעיסוקיה. לפתע הריחה ריח של שריפה ופנתה לכיוון החדרים. הריח הוביל אותה לחדר המחשב, שם הבחינה בלהבות שפרצו מתחת לשולחן המחשב. היא פנתה במהירות לחדר שבו ישנה בתה בת ה-12 וחילצה אותה החוצה מהדירה כשהיא מזעיקה את מכבי האש.

"האם פעלה בצורה הטובה ביותר והצילה את חייה וחיי בתה", אמר לחדשות 2 באינטרנט איציק לוי, קצין מבצעים והדרכה ודובר איגוד שירות הכבאות של ראשון לציון. "היא גילתה את האש בשלב שבו לא ניתן היה לכבות אותה ללא ציוד כבאות והצילה את הבת".

"החום בדירה הגיע ליותר מאלף מעלות"

ארבעה צוותי כבאות מיהרו אל הדירה בקומה השביעית, אך העשן הרב היקשה עליהם להגיע אליה. כעבור מספר דקות הצליחו הכבאים להשתלט על האש ומנעו את התפשטותה לדירות הסמוכות. לרוע המזל, הדירה עצמה נשרפה כליל.

"החום שנפלט כתוצאה מהלהבות הגיע ללמעלה מאלף מעלות", סיפר הדובר. "זרוע הפלדה שעליה ניצבה הטלוויזיה וגם והסורגים בחדר נמסו לחלוטין. אפשר רק לתאר מה יכול היה לקרות אם הן לא היו יוצאות בזמן מהדירה".

בשירות הכבאות של ראשון לציון מזהירים שלא להשאיר מוצרי חשמל עובדים ללא השגחה. מדי פעם כדאי לנקות את הכבלים שסביב המוצרים ובעיקר סביב המחשב, כיוון שהאבק הוא חומר דליק ומפגש שלו עם כבלים שהתחממו עלולים ליצור ניצוץ שיוביל לשריפה.