מטיילת ישראלית נהרגה בפרו

כוחות חילוץ איתרו את גופתה של גלית ששון, מטיילת ישראלית בת 23 שנפלה מצוק לתהום של כ-200 מטרים באיזור העיר קוסקו בפרו. חברתה שהייתה עמה הזעיקה את כוחות החילוץ ודיווחה על האירוע. משרד החוץ עידכן את המשפחה ובימים הקרובים תועבר גופתה לקבורה בישראל

טרגדיה בפרו: גלית ששון, מטיילת ישראלית בת 23 מנס ציונה, נהרגה במהלך טיול לאחר שנפלה מצוק לתהום בעומק של כ-200 מטר באזור העיר קוסקו שבפרו.

למקום הוזעקו כוחות חילוץ מקומיים שאיתרו את גופתה, אך התקשו בחילוץ. לאחר שעות של עבודה חולצה הלילה גופתה של ששון והבוקר זוהתה הגופה. נציגים של משרד החוץ בישרו לבני המשפחה את הבשורה המרה.

נציגים של משרד החוץ פועלים בשיתוף עובדי השגרירות הישראלית בלימה ומטפלים בסידורי העברת הגופה.

על פי עדות חברתה שהייתה עימה במקום, שתי הבנות ירדו מאוטובוס שעצר בדרכו מאתר התיירות מאצ'ו פיצו לעיר קוסקו. הצעירה עמדה על סף התהום, אולם לפתע החליקה ונפלה מגובה רב.

"מצאו אותה ללא רוח חיים בתחתית הערוץ"

"הצעירה חזרה מהמאצ'ו פיצו עם ישראלים נוספים בוואן", סיפר הלילה לחדשות 2 באינטרנט הרב עופר קריפור מבית חב"ד בקוסקו. "בדרך חזור לסנטה מריה, בסביבות השעה שש בערב, היה פנצ'ר והרכב עצר בצד, היא ירדה לשירותים ונכנסה למקום מסתור עם חברה שלה ואז מעדה ונפלה".

"יש לציין שהישראלים התגייסו בצורה מעוררת השתאות ושאלו כיצד ניתן לעזור", סיפר הרב. "התארגנה קבוצה גדולה של כ-100 איש ללכת לעזור".

יובל נפל מצוק בטורקיה

לפני כחודש טיול של שני ישראלים בטורקיה הסתיים בטרגדיה בנסיבות דומות: יובל נועם, מטייל בן 23 מירושלים נהרג לאחר שנפל ממצוק במדינה. נועם טייל עם חברו במסלול הררי באזור אנטליה, במהלכו הידרדר לעומק של 35 מטרים לכיוון הוואדי. כוחות הצלה מקומיים חילצו אותו ומותו נקבע בבית החולים.

הנפילה הייתה קטלנית. "מדובר בקניון של שני קירות של 400 מטרים, ויובל, כנראה כתוצאה מהנפילה, ספג מכה שגרמה למותו", הוסיף הקונסול. "חברו רק שמע את הידרדרות הסלעים ואת החבטה בתחתית".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?