כך ננצח את הנהיגה בשכרות

מתברר שיש מכשיר שאולי יכול להציל אותנו מתופעת הנהיגה בשכרות. כך הוא עובד: לפני שהנהג נוסע לדרכו הוא נושף לתוך המכשיר - אם רמת האלכוהול גבוהה אי אפשר להניע את הרכב. אלעד ששי מעמותת "אור ירוק" הדגים במיוחד עבורנו במה מדובר

שבעה בני אדם נהרגו בסוף השבוע בתאונות דרכים, וגם היום נמשכת הנהיגה המסוכנת בכבישים: 11 בני אדם נפצעו היום בהתנגשות בין משאית לשתי מכוניות פרטיות שאירעה בכביש 443 ליד בית חורון ותינוקת בת 8 חודשים נפצעה בינוני בתאונה.

עכשיו, מתברר, יש מכשיר שאולי יכול להציל אותנו מתופעת הנהיגה בשכרות: "אלכוהולוק". מדובר במכשיר שאמור למנוע מכם לעלות על הכביש בגילופין ולסכן את עצמכם ואת הסביבה. כך עובד המכשיר: לפני שהנהג נוסע לדרכו הוא נושף לתוך המכשיר הטכנולוגי שמותקן ברכב. אם רמת האלכוהול בדמו של הנהג גבוהה מהמותר - אי אפשר להניע את הרכב.

המכשיר שיפתיע את הילדים שלכם

"זהו פיתוח טכנולוגי שנועד למנוע מאנשים לנהוג תחת שכרות", סיפר אלעד ששי מעמותת אור ירוק . "זה מכשיר גרמני שיש בו מחשב שמתעד את הנסיעות ואת מי ששואף לתוכו. המכשיר גם יכול להפתיע את הנהג תוך נהיגה ויכול לבקש ממנו לנשוף, ואז ההורה יכול לדעת שהילד נסע תחת השפעת אלכוהול".

במכשיר ה"אלכוהולוק" כבר משתמשים במדינות רבות בעולם בהן ארצות הברית, צרפת ושבדיה, שם קיימת חובה על כל נהג של רכב כבד להתקין את המכשיר. ב"אור ירוק" אומרים כי מחירו של המכשיר הוא כמה אלפי שקלים, אבל בארץ ניתן לשכור אותו לתקופה מסוימת בליסינג. אפשר גם לכוון את המכשיר לימים בהם למשל הילד חוזר מהצבא, בסופי שבוע וכו'.