"תפסיקו לתת לילדים שלכם לשתות"

8 הרוגים: זה קציר הדמים של סוף שבוע אחד בכבישים. במשטרה חוקרים את נסיבות התאונה סמוך לבית שמש בה נהרגו 6 בני אדם. בידי החוקרים עדויות לפיהן נהג הב.מ.וו היה שתוי, אולם הם ממתינים לתוצאות בדיקות הדם. קרובי ההרוגים, מצידם, מתקשים להאמין וקוראים לציבור: "צריך לדאוג שהילדים לא ישתו לפני שנוהגים"

שמונה הרוגים: זה קציר הדמים של סוף שבוע אחד בכבישי ישראל. הבוקר נהרג חייל בן 19, שהמכונית בה נסע התהפכה במנהרת הר הצופים. במכונית נהג אחיו, שלו אין כלל רישיון נהיגה. הערב מת מפצעיו צעיר שנדרס ביום שישי בבוקר לאחר קטטה בין צעירים המוכרים למשטרה באזור התעשייה ברחובות. 

ובינתיים, ממשיכים במשטרה לחקור את התאונה החזיתית הקשה אתמול ליד בית-שמש, תאונה בה נהרגו שישה בני אדם. התאונה הקטלנית בכביש 38 אירעה לאחר שרכב הב.מ.וו בו נסעו חמישה צעירים שחזרו מבילוי בבריכה, סטה מנתיבו – ככל הנראה כתוצאה ממהירות מופרזת, והתנגש חזיתית ברכב מסוג סובארו שהגיח ממול. התוצאה: שלושה מנוסעי הב.מ.וו ושלושה מנוסעי הסובארו – נהרגו במקום.

עדויות: נהג הב.מ.וו היה שיכור

גם עכשיו מתקשים במשטרה לבסס את החשד לפיו נהג הב.מ.וו, אסף מיימון, חייל בן 20, נהג כשהוא שיכור. בידי המשטרה עדויות ברורות לפיהן חבורת הצעירים שתו אלכוהול במהלך הבילוי, אולם החוקרים ממתינים לתוצאות בדיקות הדם של ההרוגים והפצועים על מנת לקבוע באופן חד משמעי כי זו אכן הסיבה לתאונה ולקציר הדמים הזה.

במשטרה מחכים גם להתאוששות הפצועים, שיוכלו לשפוך אור על נסיבות הבילוי שקדם לתאונה הקשה. העד היחיד לתאונה כבר נחקר במשטרה, וסיפר כי נהג הב.מ.וו אכן נסע בפראות. בני משפחתו של משה אילוז, שנהרג אף הוא בתאונה, מפנים את האצבע המאשימה אל הנהג, אך משפחתו של אסף שנהג ברכב – מסתגרת בביתה ומתקשה לשאת את הכאב.

אחי ההרוגה: "תפסיקו לתת לילדים שלכם לשתות"

בבית משפחת מלכה עדיין מסרבים להאמין. "מי יאמין, ילדה כזאת יפה הלכה, מי? מי?", מבכה יקיר מלכה את שיר אחותו, בת פחות מ-16 במותה, שנהרגה בתאונה בבית שמש. "רק אתמול נישקתי אותה, היא הייתה יפה, יפה". למשפחת מלכה ברור מה התרחש שם בכביש. "היו שם וודקות ויין על הכביש – והרוגים. אני רוצה להגיד לכל העולם שישמע: תפסיקו לתת לילדים שלכם לשתות", בוכה יקיר, "קחו מונית הביתה, זאת לא בושה".

עבור משפחת מלכה מדובר בטרגדיה שניה בתוך כמה שנים. אם המשפחה נפטרה ממחלה קשה לפני שבע שנים, ובבית המשפחה מספרים כי שיר ז"ל תפסה את מקומה של האם המנוחה. "היא הייתה בשביל אבא שלי כמו אישה שניה", אומר יקיר, "הוא אהב אותה והיא אהבה אותו אהבת נפש".  

בתה של הפצועה: "אפשר היה למנוע את התאונה"

בבית החולים הדסה עין כרם יושבים בני משפחתה של אנה סטרובולסקי שנפצעה בתאונה. אלינה, בתה, סיפרה היום לחדשות 2: "אמא ראתה את האוטו מתקרב, היא זוכרת את רגע הפגיעה. גם אחותי נסעה כמה כלי רכב מאחוריהם וראתה את התאונה במו עיניה".

"אמא הגיעה למחלקת טראומה כשהיא בהכרה", סיפרה עוד בתה של הפצועה. "היא יודעת טוב מאד מה קרה, אבל אנחנו עדיין לא מעכלים. כל מוות כזה הוא מיותר בבסיסו, וזה קצת יותר". אלינה סיכמה גם היא בקריאה לנהגים: "אפשר היה למנוע את התאונה, צריך לדאוג שהילדים או החברים לא שותים לפני שנוהגים, או מסתכנים לחינם במהירות מסוכנת בכביש מפותל וצר".