מלחמת השבת: מאות חרדים הפגינו במאה שערים ובחניון קרתא

ושוב, כמו כל שבת בתקופה האחרונה, יצאה העדה החרדית להפגין נגד פתיחת החניון בשבת. מאות חרדים התגודדו ברחוב שבטי ישראל וגם באיזור חניון קרתא והתעמתו עם המשטרה, שנפרסה מצדה בכוחות גדולים כדי למנוע התפרעויות. במשטרה נמנעו מלבצע מעצרים למרות נסיונות של מפגינים לחסום את הכבישים באזור

מאות מפגינים חרדים הפגינו היום שוב באתר המחאה ה'קבוע' של השבועות האחרונים, פינת הרחובות הנביאים ושבטי ישראל, במחאה על פתיחת החניונים בשבת. המשטרה נערכה בכוחות גדולים מול המפגינים סביב השכונות מאה שערים ומוסררה.

חלק מהמפגינים התעמתו עם השוטרים בניסיון לעבור את המחסומים שהקימה המשטרה. במקום נראו גם זריקות אבנים לעבר השוטרים ונרשמו מספר חיכוכים בין המפגינים ובין השוטרים, אולם לא היו עימותים חמורים בין הצדדים והמשטרה נמנעה ממעצרים בקרב המפגינים.

חרדים נשכבו על הכביש סמוך לחניון קרתא

גם במוקד אחר, באזור חניון קרתא התעמתו עשרות חרדים עם שוטרים. החרדים פרצו לכביש ונשכבו עליו, בעוד כוחות גדולים של המשטרה פעלו כדי לפנות אותם בכוח.

באחד המקרים הצליח אחד המפגינים להתפרץ לכביש בזמן שאוטובוס עבר במקום, ורק במאמץ רב הצליחו השוטרים לחלץ אותו משם ללא פגע. חשוב לציין כי למול הפגנת החרדים, הגיעו במקום גם כמה עשרות חילונים על מנת לתמוך בהחלטת ראש העיר בנוגע לחניונים. לא נרשמו עימותים בין החרדים לחילונים.

המשטרה, כאמור, נערכה בכוחות מתוגברים במיוחד והשוטרים חמושים באלות ובאמצעים לפיזור הפגנות, אולם למרות הכל – ההפגנות עברו בסופו של דבר כמו בשבוע שעבר, ללא עצורים.

בליל שבת: שלושה חרדים פצועים בקטטה

נציגי העדה החרדית הבטיחו במהלך השבוע למפקדי משטרת ירושלים לשמור על הסדר ולמנוע כל ניסיון להתפרע מצד צעירי העדה.

לפנות בוקר פרצה קטטה ברחוב בר אילן בירושלים בין צעירים חילונים לחרדים. שלושה מהצעירים החרדים נפצעו, שניים מהם מדקירות בראשם והשלישי ממכות. הפצועים פונו לבית חולים והתוקפים נמלטו. במשטרה מציינים כי הרקע לתגרה עדיין לא ברור.

מלחמת השבת: החילונים מרימים את הראש

העירייה מציעה פיתרון: 3 חניונים במקום קרתא