תיירת צנחה אל מותה לעיני בתה

אסון בעין גדי: אם ובתה מרוסיה שטיילו בנחל ערוגות סטו מן המסלול. האם ככל הנראה מעדה ונפלה לתהום, הנערה בת ה-16 הזעיקה עזרה. יחידות החילוץ עין גדי וערוגות חילצו יחד עם מסוק של 669 את גופת התיירת מתחתית הנחל, הבת המאושפזת בהדסה עדיין לא יודעת שאימה נהרגה

אסון בדרום: תיירת מרוסיה בשנות ה-50 לחייה נהרגה בצהריים לאחר שנפלה מצוק בנחל ערוגות. האישה יצאה עם בתה לטייל באזור עין גדי, כאשר בשלב מסויים היא ככל הנראה מעדה ונפלה מצוק בגובה של כ-30 מטרים. בתה של התיירת, בת 16, היא שהזעיקה את פקחי השמורה לאחר שנותרה לבדה.

מתנדבים של יחידות החילוץ עין גדי וערוגות קיבלו קריאה על אישה שנתקעה בנחל, אולם מצבה לא היה ברור באותו רגע. כשהגיעו למקום גילו על שפת המצוק את בתה של האישה, נערה כבת 16 שסבלה מהתייבשות בחום הכבד.

הנערה חולצה במסוק לבית החולים

הנערה ההמומה סיפרה למחלצים שאמה מעדה ונפלה לנחל. לאחר מספר שעות של חיפושים, צוות החילוץ איתר את גופת התיירת, שככל הנראה נהרגה במקום.

"הן טיילו בשמורה וכל הנראה ניסו לקצר את המסלול בין נחל דוד לנחל ערוגות בשביל שאינו מסומן", סיפר מנו ברק, מפקד יחידת החילוץ של עין גדי. בשלב מסוים האם מעדה ונפלה והבת זעקה לעזרה. מפקח של השמורה שמע את צעוקותיה והגיע אליה עם בקבוק מים, אך לא ניתן היה להמשיך משם והוא הזעיק עזרה".

הנערה אינה יודעת שאימה נהרגה

בהמשך הגיע מסוק שחילץ את השניים למקום מבטחים, לשם הגיע גם אמבולנס והעניק טיפול לנערה שסבלה מהתייבשות. צוותים מיחידות החילוץ עין גדי וערוגות בשיתוף מסוק של יחידת החילוץ בהיטס 669 חילצו את הגופה מתחתית הוואדי.

הצעירה בת ה-16 הובאה לבית החולים הדסה עין כרם כשהיא סובלת בעיקר מהלם, התייבשות ומספר שריטות קלות בלבד. הנערה עדיין אינה יודעת שאימה נהרגה, ובבית החולים מחכים לעובד סוציאלי דובר רוסית, כדי שיבשר את הבשורה המרה לנערה האומללה.