עיריית י-ם לחרדים: במקום קרתא - 3 חניונים אחרים

גורמים בעירייה ובכירים בעדה החרדית דנים בימים האחרונים באפשרות להפוך 3 מגרשים ריקים מאחורי מלון "מצודת דוד" לחניונים שיקלטו את התיירים בשבת - כך מפרסם האתר "חרדים". אם יוסכם העניין - הכדור יעבור לראשי העדה, שיכריעו האם להפסיק את המחאה. העירייה: לא הצענו דבר. מחר: הפגנה במאה שערים, המשטרה בכוננות

יהיה פתרון? הפגנות החרדים בירושלים (חדשות 2)

ממשיכים לחפש פשרה: מדיונים בימים האחרונים בין בכירים בעדה החרדית לגורמים בעיריית ירושלים מסתמן כי הפתרון לבעיית החניונים עתיד להימצא בקרוב. האתר "חרדים" מדווח כי ייתכן ושלושה מגרשים ריקים הממוקמים מאחורי מלון "מצודת דוד" בעיר, יוכלו לשמש כחניונים לקליטת התיירים המגיעים בשבתות לעיר.

החניונים האמורים הינם מגרשים פתוחים שאינם בבעלות ציבורית והחנייה בהם מותרת ללא תשלום. החניונים נמצאים במרחק הליכה של מספר דקות משער יפו ויכולים לחנות בהם כ-350 מכוניות. בכירים בעדה החרדית מסתכלים על הפיתרון האפשרי בסיפוק: "אם המשטרה תרצה למנוע את ההפגנות ולהרגיע את השטח, נסכים לפתרון המוצע", הם אומרים.

היערכות במשטרה לקראת ההפגנות מחר

אם אכן יוסכם העניין - יעבור הכדור לרבני העדה החרדית. אלו יצטרכו להכריע האם ציבור ירא השמים יצא להפגין ולמחות גם במצב זה, של חנייה במקומות פתוחים ולא ציבוריים. במידה והרבנים יחליטו שאין חובת מחאה בחנייה זו, ההצעה תקרום עור וגידים, ובכך תסתיים הפרשה.

מעיריית ירושלים מסרו היום בתגובה לידיעה: בניגוד לפרסום, העירייה לא הציעה דבר, והעניין לא נמצא על הפרק.

לעת עתה, נראה כי גם השבת יפגינו אנשי העדה החרדית נגד פתיחתו של חניון קרתא, שישאר פתוח לחניית כלי רכב. ההפגנה צפויה להיערך מחר אחר הצהריים באזור מאה שערים ובחניון קרתא. במשטרה אומרים הבוקר כי גם מחר תירשם כוננות גבוהה והיערכות להתלהטות הרוחות.

הפגנות החרדים: הדור הצעיר יצא להפגין

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?