המים שבים לזרום ביישובים הדרוזים

בצעד מפתיע הודיעה לשכת ראש הממשלה על חידוש מידי של אספקת המים ליישובים הדרוזים. זאת למרות החובות הגבוהים של הרשויות המקומיות בחלק מהיישובים הדרוזים לחברת מקורות. בלשכת רה"מ מבטיחים לגבש בימים הקרובים תכנית הבראה כוללת שתמנע את המשך הגידול בחובות ויבטיחו ניהול תקין של אותם יישובים

הסכם זמני עד לגיבוש תכנית הבראה (חדושת 2)

המאבק הדרוזי הגיע היום עד לתל אביב ונדמה שהפעם הוא קוצר פירות: לשכת ראש הממשלה הורתה הערב לחדש לאלתר את אספקת המים ליישובים הדרוזים, במסגרת הסדר זמני. על פי הסיכום של סגן שר האוצר ועל פי בקשת ראש הממשלה ושר האוצר, יועמדו לשם כך 65 מיליון שקלים.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה איל גבאי, הגיע להסכמה על חידוש אסקפת המים עם מנכ"ל מקורות עידו רוזוליו. במקביל להסכם יימשכו הדיונים בין משרד האוצר, משרד הפנים והרשויות במטרה להגיע להסכמה על תכנית הבראה כוללת שתגובש בימים הקרובים.

בחודשים האחרונים סבלו הרשויות הדרוזיות מהפסקות באספקת המים שנבעו מחוב של חלק מן הרשויות המקומיות לחברת מקורות.

עשרות תושבים דרוזים, גברים ונשים, הפגינו בצהריים מול משרד הביטחון בתל אביב בקריאה לממשלה לצאת מאדישותה ולהתחיל לפעול למען הישובים הדרוזים והצ'רקסים. התושבים מחו על סחבת במשכורות שלהם, על מחסור של מים בברזים במספר ישובים בגלל חובות של הרשויות, על אי פנוי אשפה, על אי קיום תעשייה בשטח השיפוט שלהם, ועל לקיחת שטחי שיפוט מהישובים שלהם למועצות אזוריות.

עוד בנושא:

פרשנות: פתחו לדרוזים את השיבר

 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו