הפגנות החרדים: הדור הצעיר יצא להפגין

מהומות החרדים בבירה התחדשו היום, והפוקוס הוא דווקא הצעירים. אלפי חרדים התגודדו ברחוב שבטי ישראל, בהם המוני ילדים שהולבשו בשקים לאות אבל. עד כה נשמר השקט היחסי ולא היו עימותים עם כוחות המשטרה שנפרסו בכוחות גדולים. מודעות שנתלו במאה שערים קראו להפגין "על משמר קדושת השבת הנעקרת על ידי שלטון הרשע"

המלחמה על השבת בירושלים נמשכת: בעדה החרדית מחריפים היום את המאבק נגד פתיחת חניון קרתא בירושלים, ולראשונה מאז התעוררה המחלוקת בעיר הבירה הם יוצאים להפגין ביום חול. הפעם, בניגוד למחאה בשבת הקודמת, השתתפו במאבק גם בני הדור הצעיר.

אלפי חרדים הגיעו אחר הצהריים סמוך לשכונת מאה שערים בעיר כדי לשאת תפילה לשמירה על העיר. תחת הכותרת "הצילו את ירושלים" עמדו האלפים ברחוב, בשקט יחסי, והתפללו. מאות ילדים עשו דרכם למקום בלבוש שק ואפר כדי לדבריהם "להביע כאב על חילול השבת". ההפגנה מכוונת נגד עיריית ירושלים וראש העירייה ניר ברקת.

מארגני ההפגנה ציינו היום כי ההפגנה, הנערכת הפעם ביום חול, אינה מהווה לתחליף להפגנה המתוכננת בשבת. המשטרה איבטחה את ההפגנה בכוחות מתוגברים, ומאות שוטרים סמויים וגלויים נפרסו בסמוך לאירוע. עד כה לא נרשמו עימותים בין המפגינים לבין כוחות הביטחון.

ברחבי שכונות מאה שערים וגאולה נתלו בימים האחרונים פשקווילים הקוראים לתושבי המקום להגיע בהמוניהם לרחוב שבטי ישראל, ולהשתתף בעצרת תפילה וזעקה "על משמר קדושת השבת הנעקרת על ידי שלטון הרשע". "בנערינו ובזקנינו נלך", הודגש במודעות.

ההפגנה הרביעית בחודש האחרון

בסוף השבוע האחרון הפגינו מאות חרדים בפעם השנייה ברציפות ובפעם השלישית בחודש האחרון. כוחות המשטרה מנעו מהם לפרוץ לחניון ולחסום את כניסת המכוניות אליו. המפגינים הזועמים צעקו "שבס" (שבת, ביידיש), כעבור כשלוש שעות נרגעו הרוחות וההפגנות התפזרו. במהלך האירוע דווח כי חרדי אחד נעצר.

ביחס להפגנות קודמות, הייתה זו הפגנה הרבה יותר רגועה. השבת הקרובה תהיה אינדיקציה טובה לדעת עם המהומות הולכות ודועכות או חוזרות להעסיק את תושבי ושוטרי הבירה.

העצורים שוחררו - הרחוב חגג

כבר כמה ימים שמתכוונים החרדים לצאת להפגנת ענק, אך בעקבות שחרורם שלשום של ארבעה מעצורי מהומות השבת סביב פתיחת חניון "קרתא" בבירה, הוחלט להנמיך את הלהבות.

ארבעת העצורים נחשדו בהפרת סדר והתפרעות בעת ההפגנות באזור מאה שערים במהלך השבת הקודמת (27 ליוני) ונעצרו במהלך גיחות שביצעה המשטרה אל תוך ההמון הסוער בשכונה. 

עם שחרורם של ארבעת העצורים נורתה יריית הפתיחה לחגיגות: תושבים רבים באו ללוות את המשוחררים בקריאות שמחה ובריקודים, מבית המעצר במגרש הרוסים ועד לביתם בשכונת מאה שערים.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו