הערב תרימו את העיניים למעלה וצפו בתחנת החלל

תחנת החלל הבינלאומית צפוייה לעבור הערב מעל שמי ישראל. אלו מכם שיסיטו את המבט ממהדורת החדשות לקראת סופה, יזכו לראות עצם שטס כמו כוכב בוהק במהירות בשמיים. הודות למזג האוויר הבהיר יהיה אפשר גם לתעד את הרגע. צילמתם? שלחו אלינו את התמונות

הערב זה קורה בין 20:53 ל-20:59 (רויטרס)

אירוע נדיר יתרחש הערב בשמי הארץ: מי שיביט לשמיים קצת לפני השעה 21:00 יוכל לחזות בעצם בוהק שינוע במהירות, אך אל דאגה - לא מדובר בביקור של חברים מעולם אחר או באסטרואיד שמאיים להשמיד את כל שיצרנו כאן בשנים האחרונות - אלא בתחנת החלל הבינלאומית שתעבור מעל ישראל.

התחנה צפוייה לעבור בין השעה 20:53 לשעה 20:59 בגובה של כ-400 קילומטרים מעל הקרקע . למרבה המזל, מזג האוויר צפוי להיות בהיר היום ויאפשר לחזות במאורע בצורה טובה ואפילו לתעד אותו. הצלחתם לצלם את התחנה עוברת מעל ראשינו? שלחו אלינו את התמונות באמצעות הטלפון הסלולרי ל-2222 או באמצעות המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט.

תחנת החלל הבינלאומית היא מיזם משותף של חמש סוכנויות חלל שונות: נאס"א, סוכנות החלל הפדרלית של רוסיה, הסוכנות היפנית לחקר החלל, סוכנות החלל הקנדית וסוכנות החלל האירופית. בנוסף משתתפות בפרויקט גם סוכנות החלל הברזילאית וסוכנות החלל האיטלקית. 

מחקר בשלט רחוק

לאחרונה עברה התחנה שדרוג שהפך אותה לעצם הבהיר ביותר בשמי הלילה, מלבד הירח. השיפור שנערך בתחנה מאפשר עתה לשישה אסטרונאוטים לשהות בה, פי שניים ממה שהיה אפשרי עד אז.

אנשי הצוות מתחלפים אחת לשלושה עד ארבעה חודשים ובזמן שהותם בה הם מפעילים ציוד מדעי המותקן בה, אשר מודדים את ההשפעה של תנאי החלל, אשר העיקרי בהם הוא היעדר כמעט מוחלט של כוח הכבידה. חלק מהניסויים מבוקרים מרחוק על ידי מדענים הנמצאים על כדור הארץ.  

בניית התחנה, שהחלה בשנת 1998, צפוייה להסתיים בשנה הבאה ותשמש את סוכנויות החלל לפחות ב-15 השנים הבאות. נכון להיום היא מקיפה את כדור הארץ בכל 92 דקות במהירות ממוצעת של 27,744 קילומטר בשעה.    

הערב באתר: שידור חי מטקס האשכבה של מייקל ג'קסון

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו