העדה החרדית חוגגת: שוחררו ארבעה עצורים

במאה שערים יצאו הלילה לחגוג. הסיבה: בית משפט השלום התיר את שחרורם של מספר עצורים ממהומות השבת הקודמת. ההמונים הגיעו לבית המעצר במגרש הרוסים וליוו את המשוחררים הטריים בחזרה לשכונת מאה שערים. צפו בתיעוד החגיגות

החרדים משמיעים הלילה אנחת רווחה - ויוצאים לשמוח בשירה וריקודים: בהתאם להחלטת בית משפט השלום בירושלים שוחררו ארבעה מעצורי מהומות השבת סביב פתיחת חניון "קרתא" בבירה.

ארבעת העצורים נחשדו בהפרת סדר והתפרעות בעת ההפגנות באזור מאה שערים במהלך השבת הקודמת (27 ליוני) ונעצרו במהלך גיחות שביצעה המשטרה אל תוך ההמון הסוער בשכונה. 

עם שחרורם של ארבעת העצורים נורתה יריית הפתיחה לחגיגות: תושבים רבים באו ללוות את המשוחררים בקריאות שמחה ובריקודים, מבית המעצר במגרש הרוסים ועד לביתם בשכונת מאה שערים.

28 עצורים ופצוע קשה במהומות

האירועים בהם נעצרו הארבעה היו הסוערים שבמהומות השבת. מצד אחד התגודדו מאות חרדים בעיקר בשכונת מאה שערים, אבל גם באזור רחוב בר-אילן, כיכר השבת וחניון קרתא במחאה על פתיחת החניון בשבת.

28 מפגינים חרדים נעצרו ע"י המשטרה לאחר שהפריעו לתנועת כלי הרכב בכביש, השליכו בקבוקים ואבנים על השוטרים ועל כלי רכב חולפים. המפגינים פיזרו אשפה על הכביש, הציתו את הפחים וניפצו רמזורים, תוך קריאות רמות "שאבעס!" ומטח אבנים על כל כלי רכב שחלף בסמוך.

המשטרה הגיעה למאה שערים בכוחות מתוגברים עם התגברות המהומות לאחר צאת השבת, ואף עשתה שימוש בכלי רכב מיוחדים לפיזור הפגנות כולל סילוני מים. ארבעה שוטרים ומפגין אחד נפצעו קל בעימותים הקשים בין הצדדים. מפגין נוסף, צעיר כבן 20, נפצע באורח קשה בראשו לאחר שטיפס על גדר ונפל. הצעיר מאושפז כשהוא מחוסר הכרה בבית החולים הדסה עין-כרם.