ברגע האחרון: שביתת השלטון המקומי נדחתה

בהסכם זמני שהושג בדיון לילי בין נציגי האוצר לשלטון המקומי, נקבע כי יושעו צעדי המחאה שתוכננו הבוקר ע"י הרשויות המקומיות. המשמעות: אפשר יהיה להגיע הבוקר בשקט לעבודה. ביום ה' יימשכו הדיונים

ושוב, ברגע האחרון: בדיון שנכנס אל תוך השעות הקטנות של הלילה, הגיעו נציגי האוצר והשלטון המקומי להסכמה, לפיה מסתמן כי הבוקר לא יתקיימו צעדי המחאה שתוכננו על ידי 256 הרשויות המקומיות. במשרד האוצר הודיעו הלילה כי "ההסכמות הובילו לביטול השביתה, וצעדי המחאה שנועדו להבוקר ולהמשך השבוע".

בשלטון המקומי החליטו אמש כי די לדיבורים, והגיע זמן למעשים. הן איימו כי החל מהבוקר יוכרז מאבק רשמי נגד הממשלה בגין הקיצוץ המתוכנן בתקציבן - ובצעד ראשון של המאבק החליטו להציב שיירות ארוכות של משאיות שיחסמו את הצירים המרכזיים ברחבי הארץ ויקשו על הנהגים להגיע למקום עבודתם.

שביעות רצון במשרד האוצר

ואולם, על פי הבנות שהושגו הלילה, הוחלט להעניק את המענקים לרשויות המקומיות על סך 2.4 מיליארד שקלים, ולבטל את קרן הארנונה בחוק ההסדרים. עוד הוסכם כי במהלך החודשים הבאים יתקיימו דיונים בין משרד האוצר לנציגי מרכז השלטון המקומי בנושאים שונים - ביניהם נושא משק המים, סוגיית חלף היטל ההשבחה והאצת החקיקה בנושא העצמת סמכויות הפקחים העירוניים.

במשרד האוצר הביעו הלילה סיפוק מההגעה להבנות. שר האוצר יובל שטייניץ הודה בתום הדיון הלילי לראשי הרשויות. "אני מעריך את שיתוף הפעולה והמאמץ להגיע להסדר מוסכם שימנע את השביתה", הודיע שטייניץ.

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?