אחרי חודש וחצי: עדי שבה להכרה

עדי ביטון בת ה-22 נפצעה באורח קשה מאוד בסוף מאי, לאחר "משחק מסוכן" בין נהגים בכביש, כך על פי החשד. בימים האחרונים חל שיפור דרמטי במצבה והיא הועברה מטיפול נמרץ בבית החולים לווינשטיין למחלקה לשיקום חבלות מוחיות. בבית החולים שמחו לספר: "עדי מדברת ומזהה את הסובבים אותה, ואפילו מחייכת"

שיפור דרמטי במצבה. עדי ביטון (חדשות 2)

סוף סוף חדשות טובות: עדי ביטון בת ה-22 שנפצעה קשה מאוד בתאונת "פגע וברח" בנתיבות בסוף חודש מאי, שבה להכרתה והועברה בימים האחרונים מהמחלקה לטיפול נמרץ בביה"ח לוינשטיין למחלקה לשיקום חבלות מוחיות.

"עדי הגיעה לביה"ח לוינשטיין מבית החולים סורוקה בבאר שבע במצב הכרה מינימלי לא עקבי", סיפר ד"ר בן ציון קרימצ'נסקי, מנהל היחידה לטיפול נמרץ בביה"ח לוינשטיין. "בשבועיים בהם הייתה מאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ בלוינשטיין, תהליך ההתעוררות היה הדרגתי אך עקבי, עד לחזרה להכרה מלאה בימים האחרונים".

"בשלב זה עדי כבר נושמת ללא פיום קנה, ללא בעיות חריפות, מדברת ומזהה את הסובבים אותה, ואפילו מחייכת", הוסיף ד"ר קרימצ'נסקי. "היא הועברה להמשך שיקום כוללני במחלקה לשיקום חבלות מוחיות בבית החולים. אנו צופים את המשך ההתקדמות שלה  ותיפקוד שרק ילך וישתפר".

בני משפחתה של עדי והחבר שלה מלווים אותה כל העת ושמחים על ההתקדמות המשמעותית במצבה. אפילו אביה כבר יותר אופטימי. מבית החולים נמסר עוד כי עדי כבר מתחילה בתוכנית שיקום נרחבת שנקבעה לה על ידי צוות רב-מקצועי.

אילנה ביטון, אמה של עדי, אמרה הבוקר כי "אנו שמחים שעדי חזרה להכרה, אני רוצה בהזדמנות זו להודות לכל האנשים שהתפללו עבורה כל העת וכמובן להודות לצוותים הרפואיים בבית החולים סורוקה ובבית החולים לוינשטיין על היחס הטוב והטיפול המסור שאנו מקבלים".

החשד: הנהגים ניסו 'ללחוץ ידיים' תוך כדי נסיעה

עדי ביטון נפצעה באורח קשה מאוד לאחר שנפגעה מפגיעת רכב חולף סמוך לנתיבות ב-23 במאי. לאחר התאונה הועלה החשד כי התאונה נגרמה כתוצאה ממשחק בכביש בין שני נהגים, שניסו 'ללחוץ ידיים' תוך כדי נסיעה. ברכב הפוגע שנמלט מיד לאחר הפגיעה בעדי, נהג דוד מדר, שנעצר יום למחרת בחשד להפקרת פצוע.

"יצאנו לחוף הים ליום כיף", שיחזר הנהג הפוגע את היום הגורלי בחייו, ובחיי עדי, בשיחה עם חדשות 2. "היינו שני כלי רכב. החברים ממכונית השניה זרקו עליי מהחלון איזה חפץ. איבדתי שליטה. הרכב זיגזג. הרגשתי פגיעה בצד הרכב. ראיתי בחורה וזרקתי את ההגה שמאלה. רק רציתי להציל אותה. ראיתי שעברתי בשלום".

את התאונה עצמה הוא לא ראה. מיד אחרי שהצליח לא לפגוע בבחורה הראשונה, הרכב פגע בעדי. "לא הבנתי מה קרה", אמר. "החברים שלי אמרו לי שדרסתי בן אדם. נחת עלי מסך שחור. הבנתי שדרסתי נשמה כמוני".

הנהג הדורס מסביר: "הראש התנתק מהגוף"

מדר ניסה להסביר מדוע לא עצר והגיש עזרה. "לא ידעתי מה לעשות", אמר. "החברים אמרו לי לנסוע. הם הפעילו עלי לחץ. הראש שלי התנתק מהגוף. לא ידעתי מה אני עושה. הלחץ גרם לי להמשיך".

על סף בכי הבהיר מדר שהוא מבין ששגה כשלא עצר מיד לעזור לעדי. "ידעתי שטעיתי", הודה. "ידעתי שפעלתי לא נכון. חיפשתי (פניית) פרסה כשראיתי לפתע ניידת. נעמדתי בצד והסברתי להם שאני דרסתי. שאני אשם. שאני מאוד מצטער".

עד לתאונה: "אני מתחנן בואו דחוף, האישה מתה"

אביה של עדי: "לא יכול לסלוח"

פגע וברח: הדיווח הראשוני