הרב עובדיה יוסף: הסיבה לטביעת הילד - חטא בגלגול הקודם

שבוע אחרי מותו הטרגי של בן ה-12 שטבע במהלך טיול שנתי, מספק הרב עובדיה יוסף את הסיבה לאסון הזה כמו גם למותם של ששת המיליונים בשואה: "אוי לנו כי חטאנו, אוי לנו מה נדבר ומה נצטדק. זה גלגול של אותן נשמות". צפו בדברי הרב - ובואו להתווכח בטוקבקים

שבוע בדיוק עבר מאז מותו של הילד שלמה יודלביץ' בן ה-11 במהלך טיול שנתי. מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, מסביר בדרשה השבועית שלו את הסיבה לאירוע הטרגי: "אולי זה גלגול של איזו נשמה".

יודלביץ' בן ה-11 טבע למוות במהלך טיול בנחל שניר ברמת הגולן. מסיבה כלשהי, הילד מעד ונפל למימי הנחל. הניסיונות להצילו כשלו. הרב יוסף התייחס לאירוע במהלך דרשת מוצאי השבת הקבועה שלו שעסקה בשלושת השבועות - הימים שבין י"ז בתמוז לתשעה באב.

"הנה השבוע, מסכן ילד אחד הלכו עם הכיתה שלו", אמר הרב בדרשה. "מה שמו? יודלביץ'. מסכן, נטבע בים ומת וכל הטיול נהפך משמחה ליגון. יצאו חברים שלו כולם בוכים, לא תיארו להם שאחד מהם, היה המסמר של הכיתה, היה חשוב, היה יקר, היה שקדן, מסכן נטבע בים והלך".

אחר כך הסביר הרב מדוע זה קרה: "בוודאי יש טעם למה נטבע. אולי זה גלגול של איזו נשמה היה".

"מה שווה להורים שלא חוזרים מטיול עם ילדיהם, ילד שווה כל העולם", המשיך הרב, אך הדגיש כי למרות נושא גלגול הנשמות עדיין האחריות מוטלת קודם כל על האדם עצמו. "אבל אסור להיכנס לסכנה. התורה מצווה "ונשמרתם נפשותיכם מאד". כל הרוצה לעשות טיול יש לעשות בחוכמה, לא ללכת למקומות מסוכנים, רק למקומות בטוחים שאין בהם סכנה".

מה דעתכם על דברי הרב? בואו להתווכח בפורום של חדשות 2

"כל המסכנים שהיו בשואה - גלגול של הדורות הקודמים"

בדרשה הרחיב יוסף את עיקרון גלגול הנשמות, על פיו האסונות שקורות היום, הינם עונש על חטאים שעשו הנשמות בגלגולים קודמים. כ"ל הצרות שיש לנו מדורי דורות אינקויזיציה, שואה", הסביר הרב בדרשה, "כל הדברים האלה יש בהם חלק מהעוון של העגל, הקב"ה נפרע מהם".

הדרשה התייחסה בפירוט גם לרצח ששת המיליונים. "הרי כועסים למה היה השואה?", אמר רבה של ש"ס. "אוי לנו כי חטאנו אוי לנו מה נדבר ומה נצטדק. זה גלגול של אותם נשמות".

"כל הנשמות היו פעם בעולם ואחר כך חזרו בגלגול", המשיך הרב יוסף בדרשתו. "כל אלה שמסכנים היו בשואה אנחנו מתפלאים למה נעשה כך, היו בהם אנשים טובים אנשים צדיקים ועל פי כן נענשו ככה - גלגול של הדורות הקודמים".

הרב עובדיה: "לתת צליפה בפנים למי שמעשן"

הרב עובדיה: מי שתומך בישראל ביתנו - תומך בשטן

הווידאופדיה: הרב עובדיה יוסף

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?