בת 10 אושפזה בטיפול נמרץ לאחר ששאפה כלור בבריכה

ילדה בת 10 אושפזה במחלקת טיפול נמרץ בבית-החולים שניידר בפתח תקווה עם הרעלת כלור חמורה, לאחר שבילתה בבריכת שחייה בהרצליה במסגרת קייטנה, ונחשפה לחומר הכימי המסוכן. "המראה היה איום", מספרת אמה

לי בת 10, אחרי יומיים ביחידה לטיפול נמרץ, בבית החולים לילדים "שניידר", לא שתתה מים בבריכה כפי שאמרו לאמה בקייטנה בה השתתפה. לי שאפה כמות חריגה מאוד של כלור, כנראה בעקבות דליפה.

"היא התעלפה לסירוגין ואף אחד פשוט לא שם לב", מספרת אמה של לי, גלית בן יעקב. יום ראשון של החופש הגדול בבריכת כפר רזיאל בהרצליה, ילדי קייטנה עירונית במים. לי רואה נוזל צהוב זורם מאחד הצינורות, והיא ובנות סביבה מתחילות להקיא.

לי מספרת, "ישבתי בצל, אבל הקאתי הרבה ולא יכולתי לנשום כל כך". בהמשך התקשרו לאמא, בעיקר, היא מספרת, כדי להרגיע אותה שלי רק שתתה מים. "המחזה היה איום. פשוט איום. היא הייתה שרועה, שמוטה על הכיסא, והיא הייתה אפתית לחלוטין. היא הייתה לבנה כסיד והקיאה", מספרת האם.

"היא נחשפה לשאיפה של כלור", אומר ד"ר אלחנן נחום מהמרכז הרפואי שניידר. "כלור הוא חומר מגרה מאוד ומאוד מסוכן לריריות והפגיעה אצלה הייתה בעיקר פגיעה נשימתית.

בעמותת "בני הרצליה" שמפעילה את הקייטנה אומרים כי "המדריכים פעלו על פי ההוראות לאורך כל הדרך". מהנהלת הבריכה נמסר כי לא אירעה תקלה בהזרמת הכלור והבדיקות היו תקינות. מעיריית הרצליה נמסר כי הם מתייחסים לעניין בחומרה רבה וכי הוא ייבדק עד תום.