החרדים בבירה לא מפחדים מהמשטרה: "גם את הנאצים שרדנו"

בעיר הבירה מתכוננים לעוד שבת של אלימות, ובעדה החרדית סגרו את ההפגנות הצפויות ל"אברכים ומבוגרים בלבד". "היכונו למערכה הגדולה אשר תניע ותזעזע אמות הסיפים", נכתב באחת מהמודעות הרבות שנתלו במרכז העיר. "עברנו את האינקוויזיציה ואף שרדנו את הנאצים"

השבת הזו בירושלים לא הולכת להיות שונה מקודמותיה. מאות חרדים צפויים לשוב ולהפגין נגד החלטת ראש העיר ניר ברקת לפתוח חניון עירוני לכניסת רכבים במהלך סוף השבוע. אך דבר אחד כן צפוי להשתנות: הרבנים החליטו כי בהפגנות יקחו חלק רק אברכים ומבוגרים - הכניסה לילדים הפעם אסורה.

חרדי ירושלים נחושים בדעתם להפסיק את פעילות החניון ומתכוונים לפעול במלוא הכוח בכדי להביא לסגירת חניון המריבה. "יש לנו כל מיני שיטות לעקוף את השוטרים, ולהגיע לחניון", אמר דובר העדה החרדית, שמואל חיים פפנהיים לאתר "חדרי חרדים". "כשיש מוכנות לחטוף אין שום בעיה להגיע לחניון ולהפסיק אחת ולתמיד את חילול השבת".

הסיבה להחלטה לאסור את השתתפותם של קטינים בהפגנות נבעה מהניסיון למנוע מנוער שוליים ומצעירים "נגררים" לנהוג במעשי פרובוקציה ואלימות. זאת לאחר בשבוע שעבר נפצעו רבים במהלך ההפגנות הסוערות.

הפשקווילים כבר נתלו

"המערכה נמשכת", נכתב במודעות שנתלו בשכונות החרדיות בבירה וצולמו על ידי צלמי "חדשות 24". "היכונו למערכה הגדולה אשר תניע ותזעזע אמות הסיפים", נכתב. "עברנו את האינקוויזיציה ואף שרדנו את הנאצים", מוסיפה מודעה אחרת. "שמם יוחק לדיראון עולם ושבת קדשנו תנצח". 

דובר משטרת ירושלים שמוליק בן-רובי אמר אתמול כי להערכתו צעירים חרדים יגיעו ויקחו חלק בהפגנות, וכי אין ביכולת העדה החרדית למנוע את השתתפותם בצורה מוחלטת. 

ההפגנות יתחדשו לאחר פגישת ראשי העדה החרדית השבוע, בה הוחלט כי יש להחריף את המאבק בעיר כדי להביא לסגירת החניון אחת ולתמיד.

בשבוע שעבר אף קיבל ראש העיר ניר ברקת מכתבי איום בעקבות מדיניותו בנושא פתיחת החניונים בשבת. במכתב שנשלח ללשכת ראש העיר נכתב בין היתר כי "כל הקללות יחולו עליך ועל ילדיך, כדאי שתסתלק מהארץ, בן שטן".

"משטרת הכפירה החילונית נקטה בשיטות הבאסיז´בטהרן"

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?