יום נוסף של שריפות ברחבי הארץ

אולי זה החמסין החם ואולי זה הצתות בזדון ובשוגג, אך מדינת ישראל, ובעיקר צפון הארץ, חווים יום שני ברציפות של שריפות ודליקות. האש יצאה משליטה במספר רב של מוקדים וביניהם: כפר עילוט, יער דליה ונחל יבניאל

עוד יום של אש (חדשות 2)

לאחר גל של שריפות בצפון אתמול, כוחות המשטרה וכיבוי האש פועלים במרץ גם הערב בשורה של דליקות ברחבי הארץ.

דליקה פרצה בשדה קוצים במספר מוקדים בסמוך לכפר עילוט סמוך לנצרת. ניידות הכבאות הצליחו להשתלט על האש. שריפה פרצה גם ביער דליה שבסמוך לנצרת עילית. כוחות הכיבוי פועלים שם על מנת לכבות את האש. חוקר שריפות זומן לשני המוקדים לבחינת נסיבות פריצת האש ומסוק משטרתי הוזנק גם כן למקום.

שריפה נוספת פרצה ביער הסמוך לכפר משהד שבהרי נצרת. ממשטרת העמקים נמסר על שריפה גדולה גם באזור נחל יבנאל, עלומות ומנחמיה שבעמק הירדן.  לא פחות מתשעה צוותי כיבוי אש מטבריה בסיוע מסוקים פועלים לכיבוי האש.

דובר הכבאות של גליל מערבי מדווח על שריפה של חורש טבעי וקוצים גם בסמוך ליישוב גילון. 6 צוותי כיבוי אש בסיוע שני מטוסים פועלים במקום לצורך כיבוי האש. עוד נמסר כי השריפה מסכנת בתים. לא דווח על נפגעים.

עשן מעל באר שבע

אך לא רק הצפון עולה באש. שריפת ענק פרצה גם באתר הפסולת "גני הדס" סמוך לבאר שבע. עקב השריפה עולים באש צמיגים ופסולת נוספת, ונוצר ענן עשן כבד מעל לבאר שבע. לא ידוע על נפגעים או על פינוי נפגעים.

בשירותי הכבאות חששו בצדק לפריצתן של השריפות גם היום. תחכנות כיבושי האש תוגברו בלמעלה מ-120 כבאים ותגבור גם מבית הספר לכבאות והצלה.

דובר משטרת מרחב הגליל, ערן שקד, אמר לחדשות 2 כי "בשל המוקדים הרבים של האש,  פרוסים היום כוחות משטרה עם טרקטרונים ופרשים במספר מוקדים של הצתות ודליקות שהיו אתמול, על מנת למנוע מקרים דומים. צריך לזכור שמזג האוויר תורם למצב וכך גם מקרי רשלנות שהתרחשו אתמול".

חשד להצתות

על אף שמזג האוויר הינו לרוב ה"חשוד המרכזי" בגרימת השריפות, הולך ומתחזק החשד שמקורן של חלק גדול מהשריפות אתמול הוא הצתה: שירותי הכבאות שנלחמו שעות רבות מול האש חושדים כי מקור השריפה הגדולה ביער ביריה הוא הצתה של מכולת אשפה בתוך בסיס צבאי סמוך.

גורמים בשירותי הכבאות באזור הצפון העריכו הבוקר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, כי מדובר בחיילים ששיחקו באש. ממשטרת הגליל נמסר כי עד כה טרם התקבלו חוות דעת אשר מאשרות את החשד להצתות, ואם אכן יעלו חשדות שמקרי הדליקות נבעו מהצתות - הנושא יחקר כמובן עד תום.

"השריפות אתמול היו השיא של העונה", סיפר רמי זרצקי, הממונה על הגנת היערות בקק"ל. "יש עלייה ברורה במקרי ההצתות בגליל ובגולן, סיבת ההצתות הן שונות ומשונות. גם רשלנות, גם פלילי וגם לאומני, מתוך וונדליזם". 

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?