"הרמתי אותו - ופתאום הרגשתי תזוזה"

את הלילה הזה אנשי הכבאות, מד"א וזק"א שנכחו בדירה המעופשת ברמת גן - לא ישכחו לעולם. לאחר שצוות מד"א קבע את מותו של הקשיש בנסיבות שאינן ברורות, הרים איש זק"א ברעל'ה יעקובוביץ' את ה"גופה" - ופתאום הרגיש שידו זזה. "השוטר התחיל לצעוק 'יש לו דופק!'"

הזירה יוצאת הדופן שהגיעו אליה הלילה אנשי זק"א ברמת גן אמנם לא הייתה מאוד נעימה, אבל גם לא הפתיעה את אנשי הארגון המנוסים. המראה, כולם מסכימים, היה קשה: גופה של קשיש על המיטה, בתוך דירה מלאת אשפה וסירחון.

"ב-23:30 בערך הגיעה אלינו הודעה שיש חשש לאסון ברמת גן", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ברעל'ה יעקובוביץ', שהגיע לפנות את גופת ה"מת" מהדירה. "השכנים הריחו ריח מאוד חריף בדירה, והזעיקו את מכבי האש".

לדברי יעקבוביץ', עם מכבי האש הגיע למקום גם בעל הדירה - שאמר כי אין לו קשר עם הקשיש ששוכר את הדירה כבר מספר ימים. מכבי האש נכנסו לדירה, חזו במראה הקשה, והזעיקו צוות מד"א שהחליט לקבוע את מותו של האיש במקום.

פתאום השוטר צעק: "יש לו דופק"

"בגלל הסימנים על הגוף שלו, ולפי הריח החריף מאוד במיטה חשבו שהוא מת", הוסיף יעקובוביץ'. אחרי שמד"א קבע את המוות, צוות זק"א נקרא למקום סביבות השעה 1:30 בלילה, כדי לטפל בגופה. ואז זה קרה.

"איך שהתחלנו לטפל בו פתאום ראינו משהו זז", המשיך יעקובוביץ'. "איך שאני מרים אותו, השוטר פתאום צעק 'יש לו דופק', הרמתי אותו וממש הרגשתי את היד שלו מתנגדת". יעקובוביץ' לא נתקל עדיין בשירותו בזק"א במקרה כזה. "זה הקליינט הראשון שלי שקם לחיים".