הצפון בער: תושבים פונו מבתיהם בגלל האש

גל שריפות השתולל ברחבי הצפון: בראש פינה ובקיבוץ אשבל פינו תושבים שנמצאים סמוך למוקדי האש. אש השתוללה גם סמוך לכפר גלעדי, בוואדי ערה, באזור צפת, סמוך לעפולה ובאשדוד. הכבאים השתלטו על האש

חמסין כבד ורוחות חזקות בכל רחבי הארץ, והתוצאה – גל של שריפות בכל אזור הצפון: שריפות רבות השתוללו משעות הצהריים ברחבי הצפון, וחלקן אף איימותעל יישובים. כוחות כיבוי גדולים בסיוע מטוסי ומסוקי כיבוי אש הצליחו לקראת שעות הערב לבלום את התפשטות האש במוקדי השריפות השונים.

סמוך לראש פינה, בחלקו הצפוני של היישוב, השתוללה שריפה שהתקרבה לבתי התושבים. בשל כך פונו התושבים המתגוררים סמוך לאזור השריפה. עשן כבד אפף את האזור.

שריפה גדולה השתוללה באזור קיבוץ כפר גלעדי, סמוך לגבול הצפון. השריפה פרצה בשטחים פתוחים, אולם התקדמה לעבר הקיבוץ בקצב מהיר למדי. השריפה איכלה את המתבן של הקיבוץ – ואיימה להגיע גם לבתי התושבים. המשטרה סגרה לתנועה את כביש 90 בשל התאבכות עשן כבד באזור.

הרוח החזקה גורמת להתפשטות מהירה של האש

"עם רוח כמו היום זה הכי מסוכן", אמר לחדשות 2 באינטרנט בצהריים יורם לוי, דובר כבאות ארצי. "אל אזור המשולש הקפיצו את חניכי קורס כבאים ולפחות 12 כבאיות מכל האזור". לדבריו, יש חשד להצתות בחלק מהמקרים ליד צפת, וגם בפארק הכרמל אתמול. המשטרה עצרה צעיר תושב צפת בשנות ה-20 לחייו בחשד למעורבות בהצתה, והוא העובר לחקירה.

צעיר מצפת נעצר בחשד להצתה

שני מוקדים נוספים של אש נרשמו באזור צפת: האחד באזור מיוער סמוך לעיר והשני סמוך לאזור התעשייה של העיר, ביער רמת פשחור. השריפות אף פגעו בקווי מתח גבוה וגרמו לשיבושים באספקת החשמל לעיר.

שריפה נוספת השתוללה באזור עפולה, סמוך לאזור התעשייה "אלון תבור". כוחות כיבוי גדולים הגיעו למקום. סמוך לקיבוץ אשבל פרצה שריפת קוצים וחורש באזור התעשייה של סכנין. במקום פעלו חמישה צוותי כיבוי בסיוע של שני מטוסים. גם מהאזור הזה פונו תושבים שבתיהם סמוכים למוקד האש.

שריפות גם בואדי ערה - כביש 65 נחסם

שריפה נוספת פרצה באזור ואדי ערה, סמוך לכפר ברטעה, ואיכלה במהירות חורש טבעי. כוחות כיבוי ועובדי קק"ל פעלו לכבות את האש, וגם מסוק כיבוי הוזנק למקום. המשטרה פינתה חלק מהתושבים מבתיהם מתוך חשש שהאש תגיע אליהם במהירות. כביש 65 נסגר חלקית לתנועה מצומת מי עמי עד לצומת ערה ממזרח למערב בשל הקרבה לדליקה, אך מאוחר יותר נפתח לתנועה.

שריפה גדולה – גם באשדוד: אחר הצהריים פועלים צוותי הכיבוי של אשדוד כדי לבלום שריפה שפרצה בתוך קניון ה"סיטי" בעיר. השריפה פרצה ככל הנראה בתוך אחת החנויות. המשטרה פינתה את כל הקונים והשוהים מתוך הקניון. לא דווח על נפגעים במקום.

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?